ЛЕПЕ ВЕСТИ ЗА ЂОКОВИЋА: Ове године на Ју Ес опену без линијских судија

Марко Паунић
Марко Паунић

24. 05. 2021. у 21:00

ТЕНИСКИ савез САД (УСТА) и челници WТА и АТП саопштили су данас да на овогодишњем Ју Ес опену и на седам од девет турнира у САД неће бити линијских судија, већ ће тај посао обављати видео технологија.

ЛЕПЕ ВЕСТИ ЗА ЂОКОВИЋА: Ове године на Ју Ес опену без линијских судија

Фото: EPA-EFE/JASON SZENES

Како је саопштено, хок-ај систем - соколово око, радиће на свим теренима на њујоршком Ју Ес опену и седам турнира из америчке серије.

УСТА се прошле године ослонила на видео технологију и на Ју Ес опену није користила линијске судије, осим на мечевима који су играни на два главна терена "Артур Еш" и "Луј Армстронг".

На прошлогодишњем Ју Ес опену догодио се инцидент када је први тенисер света Новак Ђоковић у мечу четвртог кола против Шпанца Пабла Карења Бусте случајно лоптицом погодио у врат линијског судију, након што је изгубио гем на 5:6.

Српски тенисер је тада дисквалификован, чиме је прекинут његов низ од 29 победа.

На овогодишњем Аустралијан опену, на коме је Ђоковић тријумфовао и освојио 18. гренд слем у каријери, није било линијских судија.

"Ја сам заправо за технологијиу. Мислим да се показала као тачна у овом случају. Не видим разлог зашто су нам потребне линијске судије, ако имамо овакву технологију", навео је тада Ђоковић.

Прошле године мастерс у Синсинатију одржан је на теренима Флашинг Медоуза уочи Ју Ес опена, како би се олакшала организација због пандемије корона вируса.

УСТА је данас саопштио да је хок-ај систем на та два турнира донео више од 314.000 одлука.

Овогодишњи Ју Ес опен почиње 30. августа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ МИРЕ СРПСКЕ И ПОЉСКЕ ХУЛИГАНЕ? Ври међу навијачима пред Лех - Црвена звезда!

РУСИ МИРЕ СРПСКЕ И ПОЉСКЕ ХУЛИГАНЕ? "Ври" међу навијачима пред Лех - Црвена звезда!

Ко прави најбоље кореографије на Балкану? Многи балкански навијачи ће рећи - Звездине "делије". Али, ускоро ће оне да "одмере снаге" са неким ко је и сам импресиван по том питању. А ко је, за многе балканске навијаче, истински страх и трепет.

04. 08. 2025. у 20:00

Коментари (0)

КАКАВ ЖРЕБ! Црвена звезда сазнала против кога игра за пласман у Лигу шампиона!