АРСИЋ: Када је било најзначајније, извеслала сам како треба
СРПСКА веслачица Јована Арсић изјавила је да је задовољна својом наступом на Европској олимпијској квалификационој регати у италијанском Варезеу, пошто је у женском скифу заузела треће место и испунила олимпијску норму.
FOTO: Privatna arhiva
Арсић је постала 65. члан српског олимпијског тима у Токију и придружила мушком двојцу без кормилара, који ће такође представљати Србију на предстојећим ОИ.
- Финалну трку сам извеслала максимално фокусирано и са уживањем на неки начин, јер оно што сам могла да урадим у том тренутку ја сам урадила. Мислим да сам из трке у трку напредовала и да сам на крају, када је било најзначајније, извеслала како треба, рекла је Арсић.
Пут до Олимпијских игара био је тежак, не само због конкуренције у Варезеу, већ и због читаве ситуације са коронавирусом, која је утицала посредно и на Јовану.
- Целокупни период мојих припрема после Европског првенства прошле године је био доста турбулентан. Почетком фебруара сам била без тренера Душана Ковачевића јер је добио корону и био у болници - буквално је из болничког кревета дошао три и по недеље пред ово такмичење. Мислим да је то било доста значајно за мене, јер не знам да ли бих успела да остварим овај резултат и да се подигнем психички. У сваком случају, успели смо, закључила је Арсић.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за четвртак
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила следеће предлоге.
28. 05. 2026. у 06:30
ЕНГЛЕСКА У ШОКУ: Капитен Манчестер јунајтеда се одрекао енглеског и узео РУСКО држављанство!
Најновије вести из фудбала су помало невероватне.
26. 05. 2026. у 19:49
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)