ЛЕГЕНДА НАД ЛЕГЕНДАМА: Недостижан рекорд Кирила Лазарева на рукометном ЕП

Оља Мркић

15. 01. 2021. у 17:53

ЛЕГЕНДА македонског и светског рукомета Кирил Лазаров држи неколико рекорда, а онај који је поставио у поразу Македоније од Шведске (32:20) вероватно ће заувек остати у његовом власништву.

ЛЕГЕНДА НАД ЛЕГЕНДАМА: Недостижан рекорд Кирила Лазарева на рукометном ЕП

Фото: Nebojsa Parausic

Бек Нанта постигао је пет голова против Шведске, а већ првим поставио је рекорд о коме је реч - постао је први играч у историји рукомета који је постизао голове на светским првенствима у четири различите деценије!

Серију је отворио у Каиру 1999. као 19-годишњак, наставио је 2009. у Загребу. Уследила је деценија у којој је учествовао на три СП - 2013. у Шпанији, 2015. у Катару и 2017. у Француској, а да ли је у Египту коначно крај још ћемо да видимо јер Лазаров и у петој деценији живота остаје смрт за голмане. 

Успут је Кире оборио још неке рекорде, попут оног из Загреба где је са 92 гола и даље најбољи стрелац појединачног СП.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИ У ШОКУ ПОСЛЕ ЧУДА ДЕНВЕРА У ОКЛАХОМИ: Не могу да верују шта је Никола Јокић доживео

АМЕРИ У ШОКУ ПОСЛЕ ЧУДА ДЕНВЕРА У ОКЛАХОМИ: Не могу да верују шта је Никола Јокић доживео

Никола Јокић је обично тај који шокира светску кошаркашку јавност због оног што ради у дресу Денвер нагетса, али је љубитеље НБА лиге овога пута шокирало - оно што је доживе.

06. 05. 2025. у 20:15

ЛУКА ЈОВИЋ ЈЕ СРУШИО ИНТЕРОВЕ СНОВЕ О ТРИПЛЕТИ: Барселона је поново пробуђена европска сила

ЛУКА ЈОВИЋ ЈЕ СРУШИО ИНТЕРОВЕ СНОВЕ О ТРИПЛЕТИ: Барселона је поново пробуђена европска сила

ПОСЛЕ ремија у спектакуларној првој утакмици полуфинала, Интер и Барселона укрштају копља и у реваншу, овога пута на "Ђузепе Меаци", где ће нешто пасти коначна одлука о финалисти Лиге шампиона.

06. 05. 2025. у 07:45

КОШАРКАШИ ПАРТИЗАНА ТУКЛИ ГРОБАРА?! Александар Пријовић открио шок детаље туче играча и гостију ноћног клуба (ВИДЕО)

КОШАРКАШИ ПАРТИЗАНА ТУКЛИ "ГРОБАРА"?! Александар Пријовић открио шок детаље туче играча и гостију ноћног клуба (ВИДЕО)

Кошаркашки клуб Партизан саопштио је у понедељак касно увече да су се три играча црно-белих "нашла усред инцидента који се догодио недалеко од познатог београдског ноћног клуба", а дан касније огласио се и фудбалер Александар Пријовић, који је био на истој локацији, и ког су поједини српски медији довели у везу са овим скандалом.

06. 05. 2025. у 17:02

Коментари (0)

АМЕРИ У ШОКУ ПОСЛЕ ЧУДА ДЕНВЕРА У ОКЛАХОМИ: Не могу да верују шта је Никола Јокић доживео