КИЛ ПОСЛЕ ОСАМ ГОДИНА НА КРОВУ ЕВРОПЕ: И рукометаши Барселоне могу да изгубе, трофеј ЛШ поново у Немачкој
РУКОМЕТАШИ Кила освојили су четврту титулу првака Европе, пошто су у Келну у финалу Лиге шампиона победили Барселону са 33:28 (19:16).

Фото: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL
Немачки клуб се тако после осам година поста поново попео на кров Европе. На трону је наследио скопски Вардар.
Ово је било треће финале које су играле ове две екипе, Барселона је славила у сезони 1999/00, а Кил у сезони 2009/10.
Прошло је доста од последњег пораза Каталонаца, тачније последњи пут се терен погнуте главе напустили још 14. септембра 2019. године. Тада је Барселону победио мађарски шампион Пик Сегед такође у елитном рукометном такмичењу.
Тријумфу Кила је у великој мери допринео сјајни голман Никла Ландин Јакобсен. Данац је у другом полувремену зачаро мрежу и био ноћна море за играче шпанског клуба.
Најефикаснији у Килу био је Никлас Екберг са осам голова, Сандер Сагосен је постигао седам, а Штефан Вајнхолд и Руне Дамке су додали по пет погодака.
У екипи Барселоне најбољи учинак имао је Алеиш Гомес-Абељо са 10 голова, а Аитор Арињо и Дика Мем су постигли по четири гола.
Раније данас у утакмици за треће место, Пари Сен Жермен је савладао мађарски Веспрем са 31:26 (14:11).
Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ВЕЧИТИ ДЕРБИ ДУГО НИЈЕ ИМАО ОВАКАВ ЗНАЧАЈ: Партизан и Звезда укрштају копља у борби за прво место!
ПРАЗНИК српског фудбала, вечити дерби, 177. у историји биће одигран данас на "Стадиону Партизана" од 19 часова.
20. 09. 2025. у 07:20

ХРВАТСКА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ! Србија је боља у атлетици! Ово је биланс медаља на Светском првенству 2025!
Завршено је Светско првенство у атлетици, Токио 2025, па је познат и биланс медаља. Србија има чиме да се поноси.
21. 09. 2025. у 16:54

БРИЖИТ ДОКАЗУЈЕ ДА ЈЕ ЖЕНСКО Први пут у јавности! Докази и ВИЗУЕЛНИ, фотографије из трудноће: "Заиста узнемирујуће..."
"ЗАИСТА је узнемирујуће помислити да морате да се изложите на овакав начин и доказујете нешто што би требало да буде очигледно."
21. 09. 2025. у 13:40
Коментари (0)