ЗАШТО ЈЕ БОКС ВАЖАН ЗА ДРУШТВО? Милош Биковић и Ненад Боровчанин у популаризацији племените вештине
ВЕОМА је важно да се млади што више баве боксом јер племенита вештина учи како да се борите и успете у животу.
Фото: БСС
Ово је порука најпопуларнијег српског глумца Милоша Биковића и председника Боксерског савеза Србије (БСС) Ненада Боровчанина.
- Изразито је важно да се бокс врати тамо где је био и где заслужује јер бокс развија не само тело и дух, већ вас учи да се не бојите, да не дозволите да вас противник испровоцира, да се отворите, па да добијете батине. Учи вас да боксујете, не да се бијете, дисциплини, тренингу - изјавио је Биковић, промотер Светског шампионата у боксу наредне године у Београду.
- Све су то вредности које су важне да би човек постао шампион и да би успео у било чему у животу, додаје Биковић.
Управо у склопу промоције бокса представа Београдског драмског позоришта, која се бави племенитом вештином "Кад су цветале тикве", са Биковићем у главној улози, биће 24. децембра путем "лајв стрима" преношена широм света.
- Некада смо гледали филм "Боксери иду у рај" и чувену сцену када Љубиша Самарџић пита Павла Вуисића: "Оче, зашто ви толико волите бокс", а он му одговара: "Зато што је бокс једина поштена борба коју људи воле на земљи".
- После смо бокс имали и у другим филмовима , али свакако су за бокс највише били везани Драган Николић, Бора Тодоровић, Павле Вусић, Мија Алексић и многи други великани нашег глумишта који нажалост више нису међу нама. Данас је то свакако млади Милош Биковић, који је на овај начин дао велики допринос развоју и популаризацији нашег спорта - рекао је Боровчанин.
Верујем да ће резултати тек да се виде, истиче председник БС С и некадашњи боксерски шампион.
- Биковић на прави начин промовише бокс, али и оно што бокс даје свакоме ко га тренира - јачање карактера и трансформацију неке личне агресије у стваралачку и покретачку животну енергију - истакао је Боровчанин.
Препоручујемо
ХАМБУРГ СЕ У СТИЛУ ВРАТИО У БУНДЕСЛИГУ: Некадашњи првак Европе је далеко од зоне испадања и не зна за пораз више од месец дана
СЕРИЈУ од пет везаних мечева чета Мерлина Полцина покушаће да продужи на "Мева арени" где је од 20.30 дочекује Мајнц.
20. 02. 2026. у 08:18
РУСИЈА ЗАПАЊЕНА ПОТЕЗОМ УКРАЈИНЕ! Хитно реаговала и Марија Захарова: Газите темеље човечанства!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу - из Украјине. А и из Кремља.
20. 02. 2026. у 15:11
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)