Преминула српска репрезентативка у стрељаштву

Novosti online

21. 06. 2020. у 19:41

Вишеструка европска шампионка у стрељаштву Бобана Момчиловић Величковић преминула је после краће и тешке болести у Београду у 31. години, саопштио је вечерас Стрељачки савез Србије (ССС).

Преминула српска репрезентативка у стрељаштву

Фото: Д. Дозет

- Била је велики борац, али борбу за живот је, нажалост, данас изгубила - наводи ССС.

Бобана Момчиловић Величковић је рођена 25.јануара 1990.године у Бору, а стрељаштвом је почела да се бави са девет година у родном граду и била је чланица клуба Бор 030.

Прву медаљу на великим међународним такмичењима освојила је 2007, када је на Европском првенству у Довилу изборила бронзу ваздушним пиштољем у јуниорској конкуренцији.

Врло брзо доказала је велики потенцијал, па је за сениорску репрезентацију дебитовала још као јуниорка.

У сениорском дебију на највећим такмичењима, на шампионату Европе у Меракеру 2010. постала је шампионка Европе ваздушним пиштољем. Исти успех поновила је и на ЕП у Виерумаекију 2012, као и ове године на Европском шампионату у Вроцлаву.

Једна од најбољих светских такмичарки пиштољем у 21.веку.

На Европским првенствима ваздушним оружјем одржавала је континуитет високих пласмана и годинама доказивала да припада елитном кругу стрелаца.

На готово сваком шампионату Старог континента борила се за медаљу гађајући ваздушним пиштољем. Од свог дебија у сениорској конкуренцији 2010, у једанаест учешча, чак осам пута пласирала се у финални део такмичења, међу осам најбољих.

Освојила је четири медаље, јер сем са три злата окитила се и једном бронзом, у Ђеру 2018.године.

На Олимпијским играма учествовала је два пута, у Лондону 2012. и Рио де Жанеиру 2016, а пре четири године на ОИ освојила је седмо место ваздушним пиштољем.

У ризници има и једно злато и једно сребро на турнирима Светског купа.

Женски тим Србије ваздушним пиштољем је последњих десет година, са Бобаном као стандардном чланицом састава, нанизао велики број медаља.

Као чланица екипе Србије је пет пута била шампион Европе (2010, 2011, 2013,2017, 2020), а 2014. у Гранади се окитила и титулом шампиона света.

Сем пет златних медаља, Бобана је као чланица екипе Србије освојила и по једно сребро и бронзу на шампионатима Европе.

У свом последњем наступу за репрезентацију Србије на Европском првенству ваздушним оружјем крајем фебруара и почетком марта у Вроцлаву, најпре је убедљиво освојила титулу појединачног шампиона Старог континента.

Затим је дала велики допринос у освајању екипне титуле нашег националног тима и са два злата постала једна од најуспешнијих учесница такмичења у Вроцлаву.

- Иако је прерано напустила животну сцену, Бобана Момчиловић Величковић је оставила неизбрисив траг у историји српског стрељаштва. Место и време испраћаја биће накнадно саопштени - стоји у саопштењу ССС.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВИРЦ, МИЛИОНИ И СЕЋАЊЕ НА ЖОТУ: Ливерпул креће у поход на СВЕ - прва жртва је уздрмани Кристал палас

ВИРЦ, МИЛИОНИ И СЕЋАЊЕ НА ЖОТУ: Ливерпул креће у поход на СВЕ - прва "жртва" је уздрмани Кристал палас

ОВЕ године у борби за Комјунити шилд гледаћемо обрачун Кристал паласа и Ливерпула. Меч се наравно игра на "Вемблију" и почиње у препознатљивом британском термину од 16 часова по источноевропском времену.

10. 08. 2025. у 07:40

АЛБАНЦИ СИКТЕ ОД БЕСА: Не могу да верују шта се десило на утакмици Црвене звезде у Пољској и после ње

АЛБАНЦИ СИКТЕ ОД БЕСА: Не могу да верују шта се десило на утакмици Црвене звезде у Пољској и после ње

Црвена звезда и Лех су се састали у Познању у првом мечу 3. кола квалификација за Лигу шампиона, а том приликом домаћа публика одушевила је целу Србију. Заправо, не баш целу - јер се један део оних који живе у јужној српској покрајини, Косову и Метохији, разбеснео.

07. 08. 2025. у 19:55

ИМАО 609 КГ, ДАНАС 68: Невероватно КАКО сад изгледа некад најтежи тинејџер света и други најтежи човек у историји (ФОТО)

ИМАО 609 КГ, ДАНАС 68: Невероватно КАКО сад изгледа некад најтежи тинејџер света и други најтежи човек у историји (ФОТО)

ПРЕ више од десет година, име Калид Бин Мохсен Шари из Саудијске Арабије обишло је свет када је постао познат као најдебљи тинејџер на планети, а уједно и други најтежи човек свих времена.

09. 08. 2025. у 12:33

Коментари (0)

ОСВОЈИ КАРТЕ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025 и навијај свим срцем за Србију