ВУЈАСИНОВИЋУ КОРМИЛО?: Ново руководство ВСС жели да легенда преузме мушку вазетполо репрезентацију Србије
НОВО руководство ВСС жели да легенда светског и српског ватерпола Владимир Вујасиновић седне на врућу клупу "делфина". Како пише портал "Спортал" челници Савеза договорили су се са некадашњим капитеном Србије да преузме кормило репрезентације од Уроша Стевановића, који је 4.маја поднео неопозиву оставку.
фото милош вукадиновић
Међутим, та вест из трофејне организације није нам потврђена. Ни Вујасиновић се није оглашавао. Зато је за сада све отворено и док се ВСС званично не огласи неће се знати да ли је договор постигнут или не.
Било како било Вујасиновић има велики ауторитет и у тешкој ситуацији, после одлуке 11 европских првака из Београда да не играју за репрезентацију док је Соро председник, може да помогне нашем државном тиму. Уосталом, Светско првенство игра се у јулу идуће године у Будимпешти. Ове године су крајем августа и почетком септембра Медитеранске игре у Таранту (Италија), док је финални турнир Светског купа,на којем ће се вадити прва виза за Олимпијске игре 2028. у Лос Анђелесу, у фебруару идуће године.
Вујасиновић је оставио дубок траг као један од највећих играча, али се доказао и као тренер. Популарни Вујас је са репрезентацијом СРЈ, СЦГ и Србије на Олимпијским играма освојио сребро и две бронзе, на светским првенствима злато, сребро и две бронзе, а на европским шампионатима три злата и два сребра. У клупској каријери био је првак Европе са Про Реком и Партизаном.
Тренерску каријеру је почео у Партизану, био је стратег Про Река и Новог Београда. Од 2022. тренира грчки Вуљагмени. Са јуниорско репрезентацијом је био првак и трећи на свету, а био је и десна руке селектора Дејана Савића у златном добу нашег ватерпола.
Репрезентација уздрмана
УКОЛИКО дође до сарадње Вујасиновић неће моћи да рачуна на 11 играча (капитен Никола Јакшић, Душан Мандић, Страхиња и Виктор Рашовић, Сава Ранђеловић, Петар Јакшић, Радомир Драшовић, Радослав Филиповић, Ђорђе Лазић, Никола Дедовић и Немања Вицо), који су се повукли из репрезентације. Ако се нешто не промени, мађионичар у базену мораће да ствара нови национални тим.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
СКАНДАЛ ПРЕД ФИНАЛЕ МУНДИЈАЛА! ФИФА донела шокантну одлуку која је разбеснела навијаче!
15. 07. 2026. у 07:30
КАО ГРОМ ИЗ ВЕДРА НЕБА! Новак Ђоковић и Горан Иванишевић поново заједно
15. 07. 2026. у 06:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"НИСАМ РАЗМИШЉАО О ПОВРАТКУ, БИО САМ СРЕЋАН У ПАРТИЗАНУ!" Жељко Обрадовић о доласку у Панатинаикос
У великом и искреном интервјуу за грчки ОнСпортс у емисији „Тхе Лоцкер Роом“, Жељко Обрадовић причао је о повратку у Панатинаикос.
14. 07. 2026. у 16:32
КО КАЖЕ ДА СУ НЕПОБЕДИВИ! Првак Европе шокирао двоструког шампиона света и оставио га без финала Мундијала! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Шпаније играће у финалу Светског првенства, пошто је савладала селекцију Француске резултатом 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. у 22:59
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)