"РУСКА ЗАСТАВА ТАМО МОРА ДА БУДЕ!" Владимир Путин издао наређење
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је прошла кроз многе међународне санкције, од којих је већи део њих и даље на снази. Једна заједничка ствар за оне које се тичу спорта је - забрана истицања руске заставе. А то руски председник Владимир Путин не гледа благонаклоно.
Фото: Танјуг/АП
Штавише, он жели да се руска застава што чешће истиче.
Не само на интернационалним догађајима.
Наиме, последње вести из Кремља гласе:
"Владимир Путин је наложио је да се законом утврди обавеза подизања руске заставе на званичним спортским догађајима".
Остале смернице руског председника:
- Изједначити украјинске и донбаске титуле „Почасни мајстор физичке културе и спорта“, додељене у ДНР, ЛНР и Новорусији, са руским титулама;
- Обезбедити подстицаје тренерима за развој врхунских спортиста;
- Успоставити и одржавати такмичења „Школске лиге“ у свим регионима Русије;
- Утврдити у закон концепт „тимског спорта“ и овластити Министарство спорта да одреди списак таквих спортова.
Путин наградио оне који су запањили свет
Неколико сати пре овог наређења за заставу, руски председник посебно је поздравио спортске представнике у Кремљу, истичући њихову улогу у образовању младих људи.
Ове среде, иначе, у Јекатеринској дворани Кремља одржана је церемонија доделе државних награда.
- Спортски хероји су увек били и остали узори руским грађанима, посебно младима. Драго ми је што у овој дворани могу да поздравим изванредног тренера Татјану Николајевну Покровску и најсјајније звезде руског хокеја, Владимира Семјоновича Мишкина и Алексеја Викторовича Касатонова - рекао је Путин отварајући церемонију.
А њих је и наградио државним ореднима.
Татјана Покровска (75), је почасни селектор Русије и саветник Дмитрија Мазепина, председника Руске федерације за водене спортове (РАФ). Под вођством Покровске, руска репрезентација у синхроном пливању никада није изгубила финале Олимпијских играра, освојивши златне медаље редом у Сиднеју, Атини, Пекингу, Лондону, Рио де Жанеиру и Токију.
Владимир Машкин, 70, је олимпијски шампион из 1984. са репрезентацијом СССР-а у хокеју, шестоструки светски шампион и седам пута европски шампион.
Алексеј Касатонов, 66-годишњак, двоструки је олимпијски шампион са репрезентацијом СССР-а у хокеју, петоструки светски шампион и осмоструки европски шампион.
Уз њих, Путин је одликовања доделио и многим јавним личностима, од редитеља Никите Михалкова, преко водитеља Владимира Соловјова, до портпаролке Министарства спољних послова, Марије Захарове и других...
Не пропустите!
ЗАПАД У ШОКУ! Владимир Путин слави, ово је чекао од 2022!
ВЛАДИМИР ПУТИН ЈЕ ОДУШЕВЉЕН! Руски председник се ванредно огласио: "Снажан и одлучан карактер!"
РУСКА БАБА ЗАПРЕПАСТИЛА ЦЕО СВЕТ: Има 77 година и управо је урадила - ово (ВИДЕО)
Ако вас занима спорт, не само руски, пратите све најважније и најзанимљивије вести о њему на спортским страницама портала "Новости".
На сасвим сте добром месту.
Бонус видео: ЧИЈЕ ЈЕ КОСОВО? Малишани Црвене звезде су у Москви овако реаговали на повике руских навијача (ВИДЕО)
Препоручујемо
РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Не може да верује шта јој је Летонија урадила
24. 12. 2025. у 12:08
ЕУФОРИЈА У ФК ПАРТИЗАН: Стигле вести које би могле да одушеве "гробаре"!
24. 12. 2025. у 15:27
СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју
ФУДБАБЛЕРИ Цеља у четвртак увече на стадиону "З'дежеле" дочекују атински АЕК у првом мечу осмине финала Лиге конференције (21.00). Словеначки шампион покушаће да се по друи пут заредом нађе међу осам најбољих у овом такмичењу, док грчки представник жели да одличне наступе у Суперлиги употпуни идентичним резултатом у Европи.
12. 03. 2026. у 11:14 >> 11:14
КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! "Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!"
Најновије вести из тениса тичу се АТП турнира у Индијан Велсу, на који је са великим амбицијама стигао и Новак Ђоковић.
11. 03. 2026. у 20:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)