"СРБИЈА ИМА ШАМПИОНСКИ ДУХ!" Александар Вучић честитао Мачковићу и Пименову на сребру на Светском првенству у веслању
Председник Србије Александар Вучић честитао је данас српским веслачима Николају Пименову и Мартину Мачковићу на освајању сребрне медаље на Светском првенству у Кини.
FOTO: N. Skenderija
"Наши веслачи, Николај Пименов и Мартин Мачковић, још једном су показали да снага, дисциплина и посвећеност воде до великих резултата. Освојивши сребрну медаљу на Светском првенству у Шангају, постали сте вицешампиони света и понос целе Србије. Браво, момци! Хвала вам што сте на најлепши начин представили нашу земљу и потврдили да Србија има шампионски дух", написао је Вучић на налогу на друштвеној мрежи Икс.
Репрезентативци Србије Мартин Мачковић и Николај Пименов освојили су сребрну медаљу у дисциплини дубл скул на светском првенству у веслању са резултатом 6.13.57, после чега је уследила изјава које је многе обрадовала.
Прво место освојила је Пољска извеславши стазу од 2000 метара за око секунд и по брже (6.11.97), док је треће место припало Ирској са резултатом 6.15.13, што је за око секунд и по спорије од нашег тандема.
„После освајања првог места на Светском купу у Луцерну, знали смо да ћемо бити једни од фаворита за медаље на овом такмичењу. Али исто тако знамо колики рад и труд целог тима је уложен у ову медаљу. Свакако феноменалан осећај. Још смо под утиском овог историјског успеха за српско веслање, али је и свакако велики корак за оно што недостаје Србији - злато са Олимпијских игара у Лос Анђелесу“, са осмехом на лицу је изјавио Мартин Мачковић.
"Памтићу ово цео живот!"
Никола Стојић тренер српских посада, није крио задовољство после финала.
„Оно што су ова двојца златних момака данас урадили је нешто што ћу памтити цео живот. Енергија, посвећеност и рад су оно што их одликује. Поред честитки Јовани, Елени, Мартину, Николају и нашој физиотарапеуткињи Татјани, морам да се захвалим свим људима који су све ово време уз нас, а поготову господину Божидару Маљковићу и његовом тиму из Олимпијског комитета Србије који нам пружају свесрдну помоћ у прављењу оваквих резултата“.
Славље после вицешампионске титуле на Светском првенству у веслању / ФОТО: ВК Партизан
Никола Стојић је свакако постао најбољи српски тренер у историји нашег спорта, као први који је имао две екипе у финалу овог планетарног такмичења, а после освајања 4. места на СП 2022, 5. места на ОИ у Токију и 7. места на ОИ у Паризу, у своју богату што веслачку што тренерску каријеру уписаће и ове, најновије, сјајне резултате.
Бонус видео: ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Страхиња Тривковић дипломата знања и спорта
ГОЛЕАДА У НАЈАВИ: Препорођени великан ће имати шта да каже против разиграног Лајпцига
БУНДЕСЛИГА се враћа овог петка, а Борусија Менхенгладбах са огромним самопоуздањем дочекује Лајпциг на „Борусија-парку“ (20.30) у мечу који обећава жестоку битку и висок ритам од првог минутa.
28. 11. 2025. у 07:00 >> 09:28
УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМАК: Кадетски кошаркашки репрезентативац погинуо - убио га обруч после закуцавања (ВИДЕО)
Најновије вести из света кошарке су трагичне.
27. 11. 2025. у 17:00
ОЛИВЕРА СМЕЊЕНА: Нови уредник на РТС - муж познате певачице, дуго је на јавном сервису
НА ТОЈ позицији у РТС-у је годинама уназад била Оливера Ковачевић.
26. 11. 2025. у 12:55
Коментари (0)