КИЈАНОВИЋ СПРЕМАН ЗА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО: Циљ је пласман у полуфинале у трци на 400 метара
Српски атлетичар Бошко Кијановић изјавио је да му је циљ пласман у полуфинале у трци на 400 метара на предстојећем Европском првенству у дворани.

ФОТО: М. Вукадиновић
ЕП ће бити одржано од 6. до 9. марта у холандском Апелдорну.
"Припреме за ЕП тренутно напредују боље од очекиваног. У јануару сам имао великих здравствених проблема због вируса, па ми је сада приоритет да останем здрав и свеж за наступ. Од наступа на великим такмичењима увек очекујем да трчим брже него до тада, али трка на 400 метара у дворани зависи од многих фактора. Кратке стазе, тактичка надмудривања и контакт с ривалима чине је непредвидивом. На мени је да дам свој максимум и истрчим паметно у квалификацијама, па се надам барем пласману у полуфинале", рекао је Кијановић, пренео је Српски атлетски савез.
РЕГИСТРУЈ СЕ И ПРЕУЗМИ 5.000 ДИНАРА ЗА ТИКЕТЕ
Српском атлетичару ће такмичење у Апелдорну бити треће узастопно дворанско ЕП.
"Искуство је велика предност на оваквим такмичењима. Знам како да се носим са притиском, очекивањима и конкуренцијом, што ми много значи у оваквим ситуацијама. Конкуренција је веома изједначена, осим можда водећег Атиле Молнара, који бриљира ове сезоне. Сви остали су у игри за финале, што ме је искуство већ научило", додао је Кијановић.
РЕГИСТРУЈ СЕ И ПРЕУЗМИ 5.000 ДИНАРА ЗА ТИКЕТЕ
Он је најавио да ће пружити максимум на предстојећем ЕП.
"На 400 метара једини циљ је дати све од себе, али уз паметно распоређену енергију. Главни циљ ми је да колико-толико неометано прођем први круг у великој брзини, али да ми ипак остане снаге за добар финиш у другом кругу", закључио је Кијановић.
Бонус видео: Сада је све јасно - ево шта руски навијачи стварно мисле о Косову

ЕВРОПА ДОМИНИРА: Фудбал који се игра на Старом континенту је "ванземаљски" за остатак света
ДАНАШЊИ програм Светског клупског првенства отвориће Челси и Лос Анђелес који се састају на "Мерцедес бенз стадиону" у Атланти од 21.00.
16. 06. 2025. у 08:35

НЕСВАКИДАШЊИ НАПАД НА СРБЕ У ЗАГРЕБУ! Хаос на трибинама током Светског првенства у ватерполу за играче до 20 година старости!
Србија игра добро на Светском првенству у ватерполу за играче до 20 година, али тај шампионат у главном граду Хрватске протиче уз инциденте.
17. 06. 2025. у 21:40

"ДЕФИНИТИВНО КРАЈ!" Верица и Вељко саопштили коначну одлуку
МОДНА креаторка Верица Ракочевић недавно је прославила 40 година успешног рада.
17. 06. 2025. у 17:39
Коментари (0)