БРУТАЛНО КАЖЊЕН: Шпански атлетичар фалсификовао путна докумената, суспендован на четири године
Шпански атлетичар Мохамед Катир суспендован је на четири године јер је фалсификовао путна документа која је предао током истраге о пропуштеним тестирањима на допинг.

Foto: Profimedia
Катира је у фебруару на две године суспендовала Јединица за интегритет атлетике (АИУ) пошто је за годину дана пропустио три допинг теста.
Међутим, суспензија је удвостручена након што је АИУ током истраге утврдила да је на дан једног од тих пропуштених тестова 28. фебруара 2023. године, Катир променио свој план путовања, карту за укрцавање и потврду о резрвацији, у покушају да обмане истражитеље који су проверавали где се налазио тог дана, пренео је Би-Би-Си.
*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--
*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--
АИУ тражи од спортиста да забележе и пријаве своје боравиште како би помогли у тестирањима која се обављају ван такмичења. Катир ће бити суспендован до фебруара 2028. године.
- Нема сумње да је спортиста изнео лажну верзију догађаја и измењена документа. Учинио је то како би убедио Светску атлетику да то што се није пријавио 28. фебруара 2023. године не би требало третирати као грешку у проналажењу његовог боравишта - наводи се у саопштењу АИУ.
Катир је освојио бронзу у трци на 1.500 метара на Светском првенству 2022. године, а сребро на 5.000 метара годину дана касније.
Он ће због суспензије пропустити Светско првенство наредне године у Токију и две године касније у Пекингу.
БОНУС ВИДЕО: ДА ЧУЈЕ ЦЕО СВЕТ: Ово су српски олимпијци певали на броду током отварања Олимпијских игара
Препоручујемо

КРАЈ НАЈЛЕПШЕ ФУДБАЛСКЕ БАЈКЕ? Боде ће учинити све у својој моћи да надокнади заостатак против Тотенхема
ВЕЧЕРАС ћемо од 21.00 на "Аспмира стадиону" гледати реванш меч полуфинала Лиге Европе између Боде глимта и Тотенхема, а значајну предност на њему има енглески представник који је са два гола предности дошао у Боде и има изгледну шансу да оконча бајну европску кампању норвешког шампиона.
08. 05. 2025. у 07:15

АЛБАНЦИ ЧУПАЈУ КОСУ! Лажна држава Косово се жалила међународном суду "због Србије", а тамо добила шамарчину!
Косово је Србија, а та истина код Албанаца уме да изазове и хистерију. Чак и када им европска кућа фудбала јасно поручи "сами сте криви што сте побегли са терена". Јер, због тог става УЕФА ишло се и на међународни суд, а тамо се албански челници нису провели како су се надали.
07. 05. 2025. у 19:55

ТАЧНА ПУТАЊА: Како је Вучић летео у Москву "момком из Бразила" - занимљива ознака авиона "YU-SRB"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић стигао је данас у Москву где ће 9. маја присуствовати војној паради поводом Дана победе.
07. 05. 2025. у 17:04
Коментари (0)