ШАБИЋ ОПЕТ НА ЧЕЛУ: Рвачки савез Србије изабрао ново руководство
Дамир Шабић поново је изабран за председника Рвачког савеза Србије.
Фото: Приватна архива
На редовној изборној скупштини досадашњи први човег српског рвања добио је поверење за нови четворогодишњи мандат, а за новог потпредседника изабран је доц. др Младен Кецман, дугогодишњи спортски директор Рвачког клуба Раднички из Београда.
Такође, оформљен је и нови Управни одбор, који је због жеље за већом ефикасношћу у раду са 11 чланова смањен на девет. Осим председника Шабића и потпредседника Кецмана чланови Управног одбора су: Градимир Дедић, Петар Бало, Душан Арсенијевић, Бобан Цекић, Драган Вулешевић, Александар Попов и Горан Ненадовић.
Функцију председника Скупштине Рвачког савеза Србије у наредном периоду обављаће Дејан Рајић, док је за председника Надзорног одбора именован Љубиша Самарџић.
- Оно што ће бити примарни задатак новог руководства Рвачког савеза Србије је да извршимо одрђене промене у стручном штабу наше селекције. У најкраћем року именоваћемо новог селектора и тренере репрезентација - рекао је Шабић и потом посебно истакао:
- Максимално ћемо се потрудити да помогнемо нашим клубовима, подржимо наше традиционалне рвачке центре и развијамо наше младе рваче. Са тим циљем у потпуности ћемо користити све расположиве тренажне капацитете које имамо у Националном тренажном центру у Кошутњаку, као и у нашој рвачкој академији у Кањижи. Уверен сам да ће комплетно руководство Рвачког савеза Србије још посвећеније радити на стварању што бољих услова за наше рваче како би нам и у будућности са великих такмичења доносили медаље - закључио је Шабић.
Препоручујемо
ТОТАЛ ФУДБАЛ НА "АЛИЈАНЦ АРЕНИ": Бајерн има нападачки арсенал потребан за преокрет, али ПСЖ зна како да искористи дефанзивне мане Бавараца
ОСАМ дана након незаборавног спектакла у Паризу, Бајерн Минхен и Париз Сен Жермен поново укрштају копља, овога пута на "Алијанц арени" (21.00), у реваншу полуфинала Лиге шампиона који обећава још једну ноћ за памћење.
06. 05. 2026. у 07:00
НОВАК ЂОКОВИЋ ЗАБРИНУО НАВИЈАЧЕ: Ово се десило у Риму (ВИДЕО)
Новак Ђоковић одавно није играо тенис. Сада је решио да му се врати, али тај повратак није засад онакав каквом се надају његови навијачи.
06. 05. 2026. у 17:08
"НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ!" Руси прете Кијеву моћним оружјем: "Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар"
РУСКИ председник Владимир Путин упозорио је Кијев да ће, ако украјински дронови покушају да покваре војну параду на Црвеном тргу у Москви, у знак одмазде уследити масовни ракетни удар на центар Кијева.
06. 05. 2026. у 11:53
Коментари (0)