ЗВЕЗДИНА ПРВА КРУНА: Црвено-беле рукометашице шампионке Србије

С. К.

18. 05. 2024. у 21:26

ИСТОРИЈА је исписана. Рукометашице Црвене звезде су први пут шампионке Србије. Црвено-беле су и у другој финалној утакмици плеј-офа Суперлиге, у Инђији, надиграле Железничар са 36:32 (19:15). Пре недељу дана на Бањици Београђанке су славиле са 30:28. Изабранице Саше Бошковића су пре три месеца освојиле и Куп.

Звездашице су у меч ушле одлучније, сигурније од домаћих играчица, које су водиле само на почетку -1:0. Убрзо су гошће преокренуле на 3:1, а у деветом минуту су имале и 8:3. Тада су се тргле играчице Железничара, успеле су да изједначе на 8:8. Екипе су биле равноправне све до 13:13, када црвено-беле успевају да се одлепе на 16:13, па на 19:15.

У наставку су домаће играчице покушавале да преокрену резултат, али су само два пута успеле да се примакну на минус један (20:21, 24:25). Црвено-беле били силовитије у кључним тренуцима и заслужено су се радовале првој шампионској титули.

ЖЕЛЕЗНИЧАР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 32:36 (15:19)

ДВОРАНА у Инђији. Гледалаца: 1.500. Судије: Јовандић и Секулић. Искључења: Железничар 4, Ц. звезда 6 минута. Седмерци: Железничар 8 (6), Ц. звезда 6 (6).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Чинку (5 одбрана), Чаврић 3, Обреновић 10 (3), Милица Ловрић, Табак 4 (1), Аврамовић 1, Тодоровић, Наташа Ловрић 9 (2), Ковачић, Коцић 2, Оташевић, Игњатовић, Јовановић, Бакша 1, Агбаба 2, Васиљковић (4 одбране).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Стаменић 7 (6), Мајкић 3, Савић, Ристић 1, Глушица 2, Видић, Стаменковић, Аћимовић, Симић 9, Величковић 5, Манчић 6, Ранчић 1, Гаровић 2, Качаревић, Петковић (8 одбрана).