МАЧКОВИЋ СЕ НИЈЕ ОДАЗВАО ПОЗИВУ СЕЛЕКТОРА: У ВСС тврде да је Александар Ивковић одредио да у дубл скулу са Беђиком буде Мартин
ВЕСЛАЧКИ савез Србије је повукао пријаву Беђика и Рајковића у дисциплини дубл скул на квалификацијама од 19. до 21. маја у Луцерну за одлазак на Олимпијске игре. Одмах се огласио ВК Партизан са тврдњом да је реч о скандалозној вести, док преседник ИО ВСС Душан Ковачевић објашњава да се одустало, јер се Мартин Мачковић, којег је селектор Александар Ивковић одредио да буде у пару са Александром Беђиком, није одазвао позиву.
Фото: М.Вукадиновић
Подсетимо, црно-бели су последњих дана инсистирали да у дубл скулу буду Мачковић и Пименов, јер су по њима способни да донесу Србији олимпијску медаљу.
- Још једном позивамо све спортске институције у земљи да учине све у својој моћи и стану у заштиту најбољих спортиста Србије у веслању - истиче се у саопштењу Партизана.
Међутим, Ковачевић, који је у Луцерну, у телефонском разговору за "Новости", између осталог, тврди:
- Сва ова медијска кампања је у циљу да прикрије чињеницу да се четири године форсирао партизанов пројекат Мачковић/Васић, који је финансирао ОКС, јер су били пројектовани да узму олимпијско злато у двојцу. Тај пројекат је пропао, пошто их је на изборној трци победио звездин двојац Славнић/Пивач и квалификовао се за Луцерн... Почели су да причају о некаквим комбинацијама, као да су селектори, а селектор и координатор за сениоре је Александар Ивковић, који је одлучио да Мачковић весла са Беђиком. А Мартин се није одазвао. Ми смо пријавили Беђика и Рајковића у нади да ће се Мачковић и Партизан предомислити и да ћемо променити пола посаде у последњем тренутку. Искључиво њиховом одлуком немамо дубл скул.
Препоручујемо
ПРЕКИД, ПА ШОК! Партизан остао без финала Купа Радивоја Кораћа, вечити дерби се неће играти!
20. 02. 2026. у 23:06 >> 23:06
ХАМБУРГ СЕ У СТИЛУ ВРАТИО У БУНДЕСЛИГУ: Некадашњи првак Европе је далеко од зоне испадања и не зна за пораз више од месец дана
СЕРИЈУ од пет везаних мечева чета Мерлина Полцина покушаће да продужи на "Мева арени" где је од 20.30 дочекује Мајнц.
20. 02. 2026. у 08:18
РУСИЈА ЗАПАЊЕНА ПОТЕЗОМ УКРАЈИНЕ! Хитно реаговала и Марија Захарова: Газите темеље човечанства!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу - из Украјине. А и из Кремља.
20. 02. 2026. у 15:11
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)