ВЕЛИКИ ДАН ЗА АТЛЕТИКУ: Тајгист Асефа оборила светски рекорд у маратону

Танјуг

24. 09. 2023. у 14:09

ЕТИОПСКА атлетичарка Тајгист Асефа поставила је нови светски рекорд у маратону, пошто је трасу од 42 километра и 195 метара на трци у Берлину претрчала за два сата, 11 минута и 53 секунде.

ВЕЛИКИ ДАН ЗА АТЛЕТИКУ: Тајгист Асефа оборила светски рекорд у маратону

ФОТО: Профимедиа

Ова 26-годишњакиња је за више од два минута срушила претходни рекорд који је поставила Бригид Косгеи.     

Кенијка је 2019. године маратон у Чикагу истрчала за два сата, 14 минута и четири секунде, али је њен рекорд сад већ бивши.

Нова светска рекордерка је прошле године маратон у Берлину истрчала за два сата, 15 минута и 37 секунди и такође је била победница трке у главном граду Немачке.

БОНУС ВИДЕО: Сјајна атмосфера на дочеку кошаркаша и Новака Ђоковића

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОВА ГЕНЕРАЦИЈА ПАРТИЗАНА ВРАЋА ВЕРУ НАВИЈАЧИМА: Млади јунаци парног ваљка дочекују уздрмане Крагујевчане

НОВА ГЕНЕРАЦИЈА ПАРТИЗАНА ВРАЋА ВЕРУ НАВИЈАЧИМА: Млади јунаци "парног ваљка" дочекују уздрмане Крагујевчане

НАКОН више него успешног реваншта против Олександрије (4:0) фудбалери Партизана се окрећу обавезама у Суперлиги Србије где ће угостити Раднички из Крагујевца (21.00).

03. 08. 2025. у 07:00

Коментари (0)

СПЕКТАКЛ У РУСИЈИ: Читава држава ће помно пратити дешавања у Санкт Петерсбургу