АТЛЕТИКА ОВО НЕ ПАМТИ: Бацачица кугле прескакала препоне, разлог је сјајан (ВИДЕО)
НЕВЕРОВАТНА прича долази са Европског првенства за репрезентације у атлетици. Главни лик је Белгијанка Жолијен Боумкво.

ФОТО: Профимедиа
Наиме, она је постала херој нације тако што се такмичила у дисциплини 100 метара препоне, иако је бацачица кугле.
Боумкво је међу најбоље европске препонашице "ускочила" након што се њена земљакиња повредила, а Белгија није имала кога да пошаље на стазу.
Ова 29-годишњакиња из Гента одлучила се за овај потез због тога да њега репрезентација може да освоји барем неки бод. У томе је на крају и успела, пошто је националном тиму донела два поена.
Боумкво је у лаганом ритму истрачала трку. Остварила је време од 32.81, што је готово 20 секунди спорије од Терезе Ерандонее из Шпаније која је прва прошла кроз циљ.
Када се трка завршила учеснице су почеле да прилазе Жолијен и да јој честитају. Њен потез је одушевио све љубитеље атлетике.
БОНУС ВИДЕО: НИКОЛА ЈОКИЋ ЈЕ ПОНОСАН: Коњ српског НБА аса освојио "Суботичку миљу"
Препоручујемо

ДОБРА ВЕСТ ЗА ЂОКОВИЋА: Један од најбољих тенисера отказао учешће на Вимблдону
25. 06. 2023. у 08:28

"О, БОЖЕ!" Карлос Алкараз остао у шоку када је у Енглеској ово сазнао о Новаку Ђоковићу
24. 06. 2023. у 21:05

КО ЋЕ НА ЗВЕЗДУ У ПЛЕЈ-ОФУ: Кијевљани су фаворити, али ни Кипрани нису без шанси
ИАКО су оба тима већ обезбедила учешће у групној фази једног од УЕФА такмичења, улог у овом двомечу је огроман – победник иде у плеј-оф Лиге шампиона, где ће играти против бољег из дуела Црвена звезда – Лех Познањ.
05. 08. 2025. у 07:09 >> 01:36

КРАЈ! Душан Тадић и Црвена звезда - завршена прича!
ЧЕКАЛИ су и навијачи и челници Црвене звезде да Душан Тадић обуче црвено-бели дрес. Сад је цела ова прича добила коначан епилог.
05. 08. 2025. у 16:35

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)