ПРЕМИНУО ТВОРАЦ ВЕЛИКЕ ИМПЕРИЈЕ: Оставио шампионе у фудбалу и Формули 1 (ФОТО)
ОСНИВАЧ и влансик Ред Була Дитрих Матешић преминуо је у 79. години након дуге болести.

ФОТО: ЕПА
Реч је о аустријском бизнисмену, оснивачу компаније за производњу енергетског пића која се потом проширила на спорт.
Под његовом владавином Ред Бул био је шампион Формуле 1 од 2010. до 2013. године, а и тренутна титула је у власништву Макса Ферстапена, аса тог тима
Њух за спорт пренео је и на фудбал. 2005. године купио је Аустрију Салцбург, преименовавши клуб у Ред Бул салцбург, најуспешнији тим Аустрије. Један од играча који тренутно наступа у Ред Булу је и српски "А" репрезентативац Страхиња Павловић.
Такође, Матешиц је основао и Њујорк Ред Бул, купивши тамошњи тим Метростарс, а имао је свој клуб и у Бразилу, Гани и у Немачкој, где је његов Ред Бул Лајпциг познат и у Европи по успесима у Лиги шампиона.
Његово богатство процењено је на 25,4 милијарде долара, а вест о смрти затекла је све у Формули 1 на квалификацијама за трку у САД. Пронела се пре свега у боксу Ред Була, а недуго после тога Ф1 се огласио и на својим званичним налозима. "Суоснивач Ред Була дао је незабораван допринос Формули 1 и оставио је трајно наслеђе", наведено је у опроштају "Најбржег циркуса" од Матешица. Сањао је сан да Јагуар направи шампионским тимом и остварио га је.
БОНУС ВИДЕО ВЛАХОВИЋ НОВИ РЕКОРДЕР: Пет највећих трансфера српских фудбалера
Препоручујемо

БИЗАРНО Ђоковић добио противника на турниру за који се није ни пријавио (ФОТО)
23. 10. 2022. у 09:22

КО ЋЕ НА ЗВЕЗДУ У ПЛЕЈ-ОФУ: Кијевљани су фаворити, али ни Кипрани нису без шанси
ИАКО су оба тима већ обезбедила учешће у групној фази једног од УЕФА такмичења, улог у овом двомечу је огроман – победник иде у плеј-оф Лиге шампиона, где ће играти против бољег из дуела Црвена звезда – Лех Познањ.
05. 08. 2025. у 07:09 >> 01:36

КРАЈ! Душан Тадић и Црвена звезда - завршена прича!
ЧЕКАЛИ су и навијачи и челници Црвене звезде да Душан Тадић обуче црвено-бели дрес. Сад је цела ова прича добила коначан епилог.
05. 08. 2025. у 16:35

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)