РУСИЈА ЋЕ УЗ ПОМОЋ КИНЕ И ИНДИЈЕ ОСТВАРИТИ ЦИЉ: Заменик Сергеја Лаврова види БРИКС као кључ у свему
ЗАМЕНИК министра спољних послова Русије Сергеј Вершињин рекао је да ће се држава борити против покушаја да је изолују у међународном спорту, а кључну улогу у томе, према његовим речима, имаће земље БРИКСА.

Фото: AP Photo/Richard Drew
Русија ће активније сарађивати са партнерима као што су Кина и Индија на развоју спортских такмичења суочена са покушајима Запада да је изолује.
- Ми узимамо у обзир те покушаје изолације Русије, укључујући и Међународни олимпијски комитет (МОК). За нас је ово негативна реалност и наставићемо да се боримо против тога и вредно радимо на томе - изјавио је Вершињин.
Он је навео да ће Русија утицај покушати да оствари путем организација као што су БРИКС (скраћеница за Бразил, Русију, Индију, Кину и ЈАР, као пет најбрже растућих економија у развоју), ЗНД (Заједница независних држава), ШОС (Шангајска организација за сарадњу).
- Желимо да искористимо и спортски потенцијал удружења као што су БРИКС, ЗНД и ШОС. Већина светске популације живи у овим земљама, које су све видљивије на међународном нивоу. Министарство спорта Руске Федерације, са којим блиско координирамо нашу интеракцију, активно ради са овим кругом земаља - рекао је дипломата.
Руским спортистима је забрањено да се такмиче на глобалним догађајима у разним спортовима након препоруке МОК-а објављене крајем фебруара.
- Сви морамо да схватимо да је спорт на високом нивоу данас изузетно политизован. Спорт треба да буде ван политике - рекао је Вершињин новинарима у УН ове недеље, а пренео је ТАСС.
Руски министар спорта Олег Матицин је на сличан начин говорио о могућностима за појачану сарадњу са земљама БРИКС-а као начин да Русија уравнотежи садашње санкције.
У билатералном смислу, Матицин је искористио посету Индији прошлог месеца да унапреди везе, чак је понудио помоћ Индији у случају да та земља успешно конкурише за будућег домаћина Олимпијских игара.
БОНУС ВИДЕО: Новак се обратио младим тенисерима
Препоручујемо

ТАДИЋ УЖАСНУТ НАКОН ЛОШИХ ВЕСТИ: "Никад не одустај! Желим ти сву срећу и мислим на тебе"
19. 07. 2022. у 11:58

СИНЕР ИГРА У ЖИВОТНОЈ ФОРМИ, АЛИ: Повратак Фераре у стручни штаб враћа "мрак" допинг скандала над Италијаном
ИТАЛИЈАНСКИ тенисер ће се у осмини финала престижног мастерса у Синсинатију састати са Адријаном Манарином (1.00).
13. 08. 2025. у 10:10

ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ! Затворене трибине Маракане за Звезда - Пафос у борби за Лигу шампиона?!
Црвена звезда и Лех Познањ су били у центру пажње звездашког дела јавности, а пред тај реванш меч 3. кола квалификација за Лигу шампиона, који је одигран у уторак у Београду, "делије" су добиле важно упозорење од свог вољеног клуба. Једна особа се није придржала тог апела и... могло би то баш скупо да кошта српског првака.
13. 08. 2025. у 19:44

КОСТИЋЕВА БРВНАРА НА МОКРОЈ ГОРИ: Као у ловачком дому - како изгледа глумчева викендица у природи (ФОТО)
ГЛУМАЦ Вук Костић велики је љубитељ природе, лова и риболова, па сваки слободан тренутак користи да оде ван града.
13. 08. 2025. у 10:27
Коментари (0)