ОТИШАО ВИЧЕВИЋ: Ватерполисти Црвене звезде други пут ове сезоне остали без тренера
ПРИТИСАК "делија" Мирко Вичевић није могао да издржи, па је напустио кормило ватерполиста Црвене звезде.

FOTO: M. Vukadinović
Легендарни играч се прексиноћ опростио од играча на тренингу, а већ јуче ујутро је стигао у Котор. Тако су играчи други пут за месец дана остали без стратега, јер је пре чувеног Которанина тим напустио Александар Филиповић. Ко ће сести на преврућу Звездину клупу сазнаће се наредних дана. Ваља напоменути да су помоћници у стручном штабу Балша Николић и Мирко Башић, који су у тренерској каријери водили Шабац, односно Партизан.
После поруке групе навијача Црвене звезде на утакмици са Шапцем (13:6), која је одиграна прошле суботе, да Мирку није место у клубу и увредљивог, националистичког транспарента на трибини базена "Милан Гале Мушкатировић" - "Шиптар, Хрват, Балија нису моја братија" било је питање тренутка када ће се Вичевић одлучити на потез који је повукао. Није помогло ни саопштење ВСС, који се оградио од навијача, као ни јавно извињење клуба уочи меча са Стеауом (10:10). Видљиво је било да је и екипа уздрмана и да је у таквој атмосфери тешко остварити амбициозне планове. Очито је само да није хтео да остави екипу на цедилу пред меч Лиге шампиона са Румунима, а већ у среду увече је саопштио да одлази.
Јасно је и да Вичевић није био спреман на евентуалне нове непријатности, јер су "делије" на свом сајту јасно ставили до знања да се никако неће помирити са чињеницом да он води њихов клуб.
Вичевић је кормило црвено-белих преузео 18. јануара, када се договорио са управом клуба да екипу води до краја сезоне. Ипак, због притиска групе навијача одлучио је да се повуче после три недеље. Звезду је водио на осам утакмица, уз четири победе, један реми и три пораза. Највероватније ће, док не пронађе нови ангажман, да ради у Ватерполо академији которског Катара.
ПАУЗА ДО 19. ФЕБРУАРА
ЗБОГ одлуке да се СП одржи од 18. јуна до 3. јула у Будимпешти, промењен је календар и Суперлиге Србије. Тако ће црвено-бели прву утакмицу после дуела са Стеауом одиграти 19. фебруара са Новим Београдом. До тада ће екипа највероватније добити новог кормилара.
БОНУС ВИДЕО: СПОРТИСТА 2021. ГОДИНЕ: Филип Филиповић је један од најтрофејнијих српских олимпијаца
Препоручујемо

ДРАМА У НАЈАВИ? Бајерн је већ прошао даље, али "орлови" би могли да имају стресно вече
ДАНАШЊИ програм Светског клупског првенства отвориће Бенфика и Бајерн Минхен који се састају у Синсинатију од 21.00.
24. 06. 2025. у 14:32

БАЛКАН ГЛЕДА И НЕ МОЖЕ ДА ВЕРУЈЕ: Ево шта су урадили црногорски навијачи у Босни
Србија и њени навијачи, а често и Хрватска и тамошњи тифози, често су разлог да се најновије вести о навијачима са Балкана пробију у светске медије баш из неке од те две државе. Али, овога пута ту "главну улогу" узели су им "колеге" из Црне Горе и Босне и Херцеговине.
24. 06. 2025. у 15:16

ХАОС У ХРВАТСКОЈ: Загреб у блокади, затварају се 3 главна моста, а саобраћај се обуставља због концерта Томпсона
ВЕЋ ЈЕ почело фазно обустављање саобраћаја у области око Хиподрома - 11 дана пре концерта.
24. 06. 2025. у 12:24
Коментари (0)