СПЕКТАКЛ У САО ПАОЛУ: Хамилтон брилијантном вожњом однео победу на ВН Бразила и приближио се Ферштапену на 14 бодова у генералном пласману
ЛУИС ХАМИЛТОН није спреман да се одрекне титуле шампиона Формуле 1.
ФОТО: АП
Возач Мерцедеса победио је на сензационалној трци за Велику награду Бразила на легендарној стази Интерлагос у Сао Паолу и тако умањио разлику у односу на водећег Макса Ферстапена у генералном пласману.
Фантастичан викенд је за светским шампионом, који је трку у Сао Паолу почео са десете позиције, после двоструке казне. Прво је због промене дела мотора добио казну од пет места, а онда и због непрописног задњег спојлера морао са зачеља да крене у суботњи спринт.
Импресивно је одвезао јуче па је изборио десето место на гридсу за данашњу трку.
Требало је Хамилтону 48 кругова да први пут дође у позицију за напад на лидера трке и тај први напад одбио је Холанђанин. Ипак, наставио је да притиска шампион и коначно успео да избије на прво место десет кругова пре краја и да заврши трку као победник.
Валтери Ботас је завршио као трећепласирани, испред Серхија Переза, који је освојио и додатни бод за најбржи круг. Шарл Леклер, Карлос Сајнц, Пјер Гасли, Естебан Окон, Фернандо Алонсо и Ландо Норис су остали возачи у првих десет, а иза њих су се пласирала још два бивша шампиона, Себастијан Фетел и Кими Рајконен.
следећа трка је у Катару, а Макс ферштапен има још (само) 14 бодова предности.
Препоручујемо
СРБИЈА ИДЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! Фантастични "орлови" у 90. минуту нокаутирали Португалце!
14. 11. 2021. у 22:38 >> 20:22
ЗВЕЗДА "ЗАКЉУЧАЛА" ПАРТИЗАН: Обрадовић без решења за Радоњићеву одбрану у вечитом дербију
14. 11. 2021. у 20:57 >> 21:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЂОКОВИЋ ДОСТИЖЕ РАДНУ ТЕМПЕРАТУРУ: Домаћи тенисер му не би смео представљати проблем у другом колу Ролан гароса
Новак Ђоковић коначно је уписао прву победу на шљаци ове сезоне и полако подиже форму пред најбитније мечеве, данашњи ривал биће му мало познати Валентан Роје који не би смео представљати тежак задатак у другом колу Ролан гароса (15.00).
27. 05. 2026. у 07:20
ЕНГЛЕСКА У ШОКУ: Капитен Манчестер јунајтеда се одрекао енглеског и узео РУСКО држављанство!
Најновије вести из фудбала су помало невероватне.
26. 05. 2026. у 19:49
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)