ПСОВКА КРУЖИ СВЕТОМ: Луис Хамилтон извео чудо у Бразилу, а овај разговор се препричава

Дарко Николић
Дарко Николић

13. 11. 2021. у 22:12

НЕВЕРОВАТНО је Луис Хамилтон одвозао спринт-квалификације за Велику награду Бразила у шампионату Формуле 1.

ПСОВКА КРУЖИ СВЕТОМ: Луис Хамилтон извео чудо у Бразилу, а овај разговор се препричава

ФОТО: АП

Актуелни светски првак је због промена на болиду био кажњен и кренуо у поменуте квалификације са последњег места, а на крају је остварио чак пето најбоље време.

Његову спектакуларну вожњу "управа" тима је бурно прославила, а на друштвеним интернет мрежама многи деле реакцију Тота Волфа, првог човека Ф1-екипе Мередеса.

- Браво Луисе, бриљантно остварење! Ј*** их све!, поручио је Волф Британцу.

Ипак, Хамилтон ће због пете промене мотора ове сезоне (а три су дозвољене) бити кажњен са пет стартних позиција, па ће тек са десетог места покушати да се домогне подијума и, колико је у његовој моћи, учини шампионску трку занимљивијом.

Наиме, Макс Ферштапен му сада бежи 21 бод, а два је данас добио као другопласирани у спринт-квалификацијама.

Пол-позицију, а и три додатна бода, освојио је Хамилтонов клупски колега, Валтери Ботас, који је био најбржи у спринту, док је трећи у квалификацијама, уз један додатни бод на свом салду, био Карлос Саинз, и то испред Серхија Переза.

Подсетимо, за победу на гран прију добија се 25 бодова, друго место доноси 18, треће 15, а потом се "деле" 12 бодова, 10, 8, 6, 4, 2 и 1.

После трке на Интерлагосу, возиће се још три Велике награде до краја ове сезоне Формуле 1 - у Катару, Саудијској Арабији и Абу Дабију.

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић - пет тајни због којих је најбољи на свету

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИСУ БЕЗ РАЗЛОГА ЕЛИМИНИСАЛИ ЗВЕЗДУ: Легенде освојиле бод на почетку Лиге шампиона, исто сањају и против силовитог Бајерна

НИСУ БЕЗ РАЗЛОГА ЕЛИМИНИСАЛИ ЗВЕЗДУ: "Легенде" освојиле бод на почетку Лиге шампиона, исто сањају и против силовитог Бајерна

ЈЕДАН од мање занимљивијих мечева другог кола Лиге шампиона биће одигран на Кипру где ће дебитант Пафос дочекати шестоструког првака Европе, Бајерн из Минхена (21.00).

30. 09. 2025. у 07:30

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Србије

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Србије

Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, у спортском смислу била склоњена са међународне сцене, осим неколико изузетака. Али најновије вести су потпуно другачије.

30. 09. 2025. у 12:50

Коментари (0)

КАМЕРА КОЈА И ДАЉЕ ДИКТИРА ПРАВИЛА ИГРЕ – Хуаwеи Пура 80 Про