ИВАНА ШПАНОВИЋ НАЈБОЉА НА СВЕТУ: Српкиња освојила Дијамантску лигу!
НАЈБОЉА српска атлетичарка још једном је потврдила квалитет. На митингу Дијамантске лиге у Цириху остварила је победу и тако стигла до тријумфа и у целокупном такмичењу у скоку удаљ.
ФОТО: ЕПА
Српкиња је скоком од 6.96 у последњој серији заузела прво место на митингу и на најбољи могући начин окончала сезону!
Ивани је тај скок донео осам бодова за генерални пласман у ком је већ држала прво место. Немица Малаика Михамбо, њена највећа ривалка, потпуно је подбацила у Швајцарској, па је Шпановић убедљиво стигла до тријумфа у овој сезони.
Она је у Швајцарској из серије у серију бележила све боље скокове, док противнице нису успевале да прате тај темпо.
На почетку јој је ривалка била Сањи Кадија, од које је лидерску позицију преотела у петој серији. Немица Михамбо није успевала да ухвати форму па је остала далеко од најбоље у овој сезони - Иване Шпановић!
(Мондо)
Препоручујемо
ДИЈАМАНТСКА ЛИГА: Армин и Ивана представљају Србију у Лозани
25. 08. 2021. у 18:45
СИНАНЧЕВИЋ ТРЕЋИ У ДИЈАМАНТСКОЈ ЛИГИ: Државни рекорд измакао за два центиметра
08. 09. 2021. у 18:54
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЂОКОВИЋ ДОСТИЖЕ РАДНУ ТЕМПЕРАТУРУ: Домаћи тенисер му не би смео представљати проблем у другом колу Ролан гароса
Новак Ђоковић коначно је уписао прву победу на шљаци ове сезоне и полако подиже форму пред најбитније мечеве, данашњи ривал биће му мало познати Валентан Роје који не би смео представљати тежак задатак у другом колу Ролан гароса (15.00).
27. 05. 2026. у 07:20
ЕНГЛЕСКА У ШОКУ: Капитен Манчестер јунајтеда се одрекао енглеског и узео РУСКО држављанство!
Најновије вести из фудбала су помало невероватне.
26. 05. 2026. у 19:49
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (7)