ТУГА ОБАВИЛА СРПСКУ АТЛЕТИКУ: Преминуо Ненад Стекић

Александар Илић
Александар Илић

18. 07. 2021. у 17:34

ЛЕГЕНДАРНИ српски атлетичар и некадашњи европски рекордер Ненад Стекић преминуо је 71. години. Био је члан АК Црвена звезда, а остао је упамћен у историји атлетике по скоку од 8 метара и 45 центиметара.

ТУГА ОБАВИЛА СРПСКУ АТЛЕТИКУ: Преминуо Ненад Стекић

ФОТО: САС

Тај скок је имао на митингу у Монтреалу 1975, а тада је то био и европски рекорд, а уједно је и данас важећи рекорд Србије. Стекића ће памтити и по томе што је током каријере чак 144 пута прескочио осам метара.

На атлетску стазу крочио је кад је имао 12 година, а већ са 14 је имао прве резултате. Почео је као скакач увис, а касније је наставио као скакач удаљ. 

Био је пионирски првак, града, републике и Југославије, а тек после тога определио се за скок удаљ. Први резултат му је био 6,26 м, а само две године касније прешао је „магичну“ границу од 7 метара.

Пет година је био „власник“ европског рекорда у скоку удаљ – 8,45 м (Монтреал, 1975). Проглашен је за најбољег спортисту у Југославији исте године када је поставио европски рекорд. На првенствима Европе освојио је три сребрне медаље (Рим 1974 — 8,06, Праг 1978 — 8,12 и Зинделфингену 1980 — 7,91 дворана).

Био је двоструки првак Медитеранских игара, те освајач златне и сребрне медаље на Универзијадама. На Светском првенству у Хелсинкију 1983. био је пети (8,09 м). За репрезентацију Југославије наступао је 64 пута. У тиму Европе наступао је на Светском купу 1977.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КЕРИК ВОДИ ЈУНАЈТЕД У ЛИГУ ШАМПИОНА? Црвени ђаволи лете након смене тренера, али ако неко зна како да их победи то је Тотенхем

КЕРИК ВОДИ ЈУНАЈТЕД У ЛИГУ ШАМПИОНА? Црвени ђаволи "лете" након смене тренера, али ако неко зна како да их победи то је Тотенхем

МАНЧЕСТЕР јунајтед дочекује Тотенхем у дербију 25. кола Премијер лиге (13.30), са јасном намером да настави победничку серију под вођством Мајкла Карика, док Спарси на "Олд трафорд" долазе у променљивој форми, али осокољени скоријим историјатом међусобних дуела ових екипа.

07. 02. 2026. у 07:20

ХРВАТИ БЕЖАЛИ ОД ОСВЕТЕ СРБА! Паника на ауто-путу због навијача (ВИДЕО)

ХРВАТИ БЕЖАЛИ ОД ОСВЕТЕ СРБА! Паника на ауто-путу због навијача (ВИДЕО)

Откако су навијачи Хајдука, Торцида Сплит, напали код аеродорома у Тузли Звездине присталице из Републике Српске, које су се враћале из Шведске, са меча Лиге Европе против Малмеа, хрватски хулигани баш и не спавају мирно.

07. 02. 2026. у 16:34 >> 17:09

Коментари (3)

ОДЛОЖИО САХРАНУ ОЦА ЗА ДВЕ НЕДЕЉЕ! Разлог? Да би могао да учествује на Олимпијским играма!