РЕГИОНАЛНА БОКС ЛИГА: Звезда и Лозница у шампионској рути

Оља Мркић

05. 07. 2021. у 21:53

СРПСКИ клубови у оквиру Регионалне боксерке Лиге еx-Yу земаља настављају да газе шампионским стројем. У оквиру другог кола овог такмичења наши клубови Црвена звезда и Лозница били су домаћини и забележили победе.

РЕГИОНАЛНА БОКС ЛИГА: Звезда и Лозница у шампионској рути

ФОТО: БСС

У легендарној спортској хали Лагатор у Лозници, у којој се деценијама пише историја бокса, у којој је сваки меч посебан и једнако битан, у коме пораз није опција, домаћин је угостио тим Жељезничара из Сарајева и остварио победу од 16:4. У убедљивом тријумфу Лознице сјајну партију пружио је Семиз Пиња Аличић савладавши Црногорца Ремзу Иковића који је велико појачање Жељезничара.

"Одличан меч је иза мене. Задовољан сам победом и оним што сам приказао у борби са Ивковићем. Лозница је пружила још једну фантастичну партију, свако од нас је био максимално мотивисан на максимални могући резултат и у истом ритму настављамо даље, кроз наредне мечеве" – рекао је Аличић.

Црвенобели настављају са сјајним партијама, али и спектаклима по питању организације мечева. Након сусрета са Марибором са погледом на Београд на води, у другом колу нова атракција, меч на Ади Циганлији, чувеном "Београдском мору" где је Звезда дочекала Витезове из Загреба и након велике борбе дошла до победе од 12:8. Победивши фаворизованог Филипа Потуровића у редовима црвенобелих блистао је најмлађи међу сениорима Огњен Вујичић који потиче из Звездине школе и велика је нада нашег бокса.

 "Преко пута мене био је искуснији, фаворит, али са тим мислима нисам ушао у меч, већ са једним јединим циљем, а то је победа. На крају оно што сам желео, за шта сам се борио, то сам и остварио. Велика победа за мене и велика мотивациона инјекција за све оно што следи, за све битке које су испред мене у дресу Звезде, која је увек у срцу и за њу дајем сваки атом снаге" – истакао је Вујичић.

Мечеви су са попуштањем епидемиолошких мера, услед пандемије вируса корона, након дужег временског периода били дозвољени и за публику и одржани су пред пуним трибинама, уз директан ТВ пренос на ТВ Арена спорт 1.

БК Црвена звезда (Београд) – БК Витезови (Загреб) 12:8

(омладинци: до 60 кг Момчило Јањић – Анте Иван Грегурић 0:2, до 64 кг Радомир Јовановић – Леонардо Саболец 2:0, сениори: до 56 кг Кристијан Јовановић – Филип Колак 2:0, до 60 кг Немања Гавриловић – Патрик Лицул 2:0, до 64 кг Огњен Вујичић – Филип Потуровић 2:0, до 69 кг Вакхид Абасов – Петар Цетинић 2:0, до 75 кг Сандро Полетан – Габријел Веочић 0:2, до 81 кг Алекса Марковић – Лео Цветковић 0:2, до 91 кг Садам Нургамедов – Кристијан Д. Гаћина 2:0, +91 кг Милутин Станковић – Лука Пратљачић 0:2)

БК Лозница (Лозница) – БК Жељезничар (Сарајево) 16:4 (омладинци: до 69 кг Един Суљић – Андрија Кузман 2:0, до 75 кг Растко Симић – Лука Драгичевић 2:0, сениори: до 56 кг Тамир Галанов – Харис Агановић 2:0, до 60 кг Семиз Аличић – Ремзо Иковић 2:0, до 64 кг Ненад Јовановић – Фахрудин Бахтић 2:0, до 69 кг победа Адема Фетаховића (без борбе, није имао противника) 0:2, до 75 кг Wоутер Ђокић – Един Авдић 2:0, до 81 кг Алмир Мемић – Адем Џенановић 2:0, до 91 Милосав Савић – Џемаил Бошњак 0:2, +91 победа Владана Бабића (без борбе, није имао противника) 2:0). 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АЛБАНЦИ СИКТЕ ОД БЕСА: Не могу да верују шта се десило на утакмици Црвене звезде у Пољској и после ње

АЛБАНЦИ СИКТЕ ОД БЕСА: Не могу да верују шта се десило на утакмици Црвене звезде у Пољској и после ње

Црвена звезда и Лех су се састали у Познању у првом мечу 3. кола квалификација за Лигу шампиона, а том приликом домаћа публика одушевила је целу Србију. Заправо, не баш целу - јер се један део оних који живе у јужној српској покрајини, Косову и Метохији, разбеснео.

07. 08. 2025. у 19:55

ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА! Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом

"ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА!" Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски огласио се након што је договорен састанак Владимира Путина и Доналда Трампа и открио шта су његови циљеви на мировним преговорима.

07. 08. 2025. у 16:00

Коментари (0)

ПОЉСКИ НАВИЈАЧИ РАСПАМЕТИЛИ СРБЕ: Ево шта су урадили на утакмици Лех Познањ - Црвена звезда