БУНЧИЋ ЈАКО РАЗОЧАРАН ПОСЛЕ ПОРАЗА: "Није требало тако...нису требали то да досуде!"
Српски џудиста Страхиња Бунчић поражен је у борби за бронзу од казахстанског такмичара Гусмана Киргизбајева са 1:0, а након борбе сматра да су судије донеле погрешну одлуку.
FOTO: Tanjug/AP
Српски џудиста Страхиња Бунчић је као дебитант направио сјајан успех за Србију, али му је медаља измакла "за мало". Међутим после борбе сматра да су судије могле другачију одлуку да донесу.
- Није требало да се овако заврши. Судије се размишљале тридесетак секунди и досудиле су вазари, а није требало. Остало је 15 секунди до краја борбе, покушао сам да стигнем до победе али нисам успео - рекао је Бунчић.
Велику је жељу имао млади Бунчић да донесе медаљу за српски џудо на Олимпијским играма још од Москве 1980.
– Србија је 44 године без олимпијске медаље у џудоу. Желим да пожелим срећу остатку екипе. Ово је година за медаљу. Данас је све ишло лепо, дивна атмосфера, у репесажу ми је противник предао меч, мислио сам да је то то, да је данас дан за медаљу - наставио је у истом тону.
На крају је обећао да ће ићи по медаљу на Олимпијским играма у Лос Анђелесу, али верује да ће остали наши џудисти узеи одличије до краја игара.
– Ништа идемо у Лос Анђелес по медаљу. Дао сам максимум. Идемо даље. Узећемо медаљу до краја игара.
Прилику за медаљу на Олимпијским играма за Србију имаће још Немања Мајдонов, Милица Жабић, Александар Кукољ и Марица Перишић.
БОНУС ВИДЕО: ДА ЧУЈЕ ЦЕО СВЕТ: Ово су српски олимпијци певали на броду током отварања Олимпијских игара
ГРАДСКИ ДЕРБИ ЗА МЕСТО У ФИНАЛУ: Арсенал има предност из првог меча, али "плавци" се неће предати без велике борбе
Арсенал и Челси састају се у реваншу полуфинала ЕФЛ купа на "Емирејтсу", а домаћи тим у Лондону има благу, али вредну предност из првог меча. "Тобџије" су на "Стамфорд бриџу" славиле са 3:2 и сада им је довољан и реми како би избориле пласман у финале и напале први трофеј ове сезоне.
03. 02. 2026. у 07:00
СВИ У ШОКУ! Коначно пустили Рускиње да играју хокеј, али - само против МУШКАРАЦА! Нико није могао ни да замисли шта ће да се деси (ВИДЕО)
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу из хокеја, Русима врло блиског спорта, у коме већ четири године важи апсолутна забрана за учешће руских екипа, како клупских, тако и репрезентативних.
04. 02. 2026. у 12:55
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)