"ЗАСТАВУ СРБИЈЕ НОСИ ДУШАН ЛАЈОВИЋ"!? Брука и срамота организатора Олимпијских игара
Споменици Париза - Нотр Дам, Лувр, музеј Орсе, и река Сена биће данас у срцу церемоније отварања Олимпијских игара, а још се држи у тајности само одвијање свечаности које ће бити мешавина уметности и спорта у главном граду Француске, познатом као "граду светлости".

AP Photo/Patrick SemanskyPatrick Semansky
Само око десетак људи зна детаље церемоније која почиње у 19.30 и трајаће готово четири сата.
Од 6.000 до 7.000 спортиста (од укупно 10.500), који представљају нације учеснице, продефиловаће у 85 чамаца Сеном у бојама своје делегације, од моста Остерлиц до Ајфелове куле и Трокадероа.
Око 3.000 плесача, музичара и глумаца учествоваће у уметничком делу церемоније дуж обале Сене, као и на мостовима, али и на небу, на траси од шест километара, дуж које се очекује 326.000 гледалаца.
Око 200 костимографа и 300 фризера и шминкера биће стационирано у свлачионицама на свакој страни Сене.
Дуж обале Сене биће постављено око 80 џиновских екрана.
Људи задужени за припрему великог такмичења су водили рачуна о свему, али наравно када је реч о Србији морали су да направе испад.
Наиме, организатори Олимпијских игара направили су велику грешку на рачун српског олимпијског тима у Паризу, када су у билтену промашили имена носиоца заставе за нашу земљу!
Мају Огњеновић нису "дирали", њу у погодили, али су уместо ватерполисте Душана Мандића, који је добио ту част, ставили тенисера Душана Лајовића.
Срамота за организаторе тако једног великог догађаја...

Фото: Принтскрин
BONUS VIDEO: Aleks Koreča za Novosti o "velikoj trojci": Ono što su uradili ravno je čudu
Препоручујемо

СКАНДАЛ ДРМА ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ! Ово је епилог афере "шпијунажа"
26. 07. 2024. у 13:38

"ИДЕМО НА ЗЛАТО"! Каква изјава Светислава Пешића пред меч са Американцима
26. 07. 2024. у 12:19

ЛУКА ЈОВИЋ ЈЕ СРУШИО ИНТЕРОВЕ СНОВЕ О ТРИПЛЕТИ: Барселона је стајала на путу "нероазурима" и 2010. године
ТАЧНО 15 година након чувеног полуфинала Лиге шампиона 2010. године, Барселона и Интер поново укрштају копља у истој фази, с тим што се сада први меч игра на Монжуику.
30. 04. 2025. у 06:00

РУСИЈА ЗАТЕЧЕНА: Јелена Исинбајева се одрекла Путина, а онда урадила и ово
Једна од најбољих руских спортисткиња свих времена, атлетичарка Јелена Исинбајева, повукла је потез који није наишао на одобравање многих у Руској Федерацији, нарочито јер се десио док траје рат у Украјини. Најновије вести везане за Исинбајеву додатно су шокирале Русију.
30. 04. 2025. у 16:19

ЗВАНИЧНО КРАЈ: Коме је припао дворац у Бечу? Развели се Тони и Драгана
ПЕВАЧИЦА Драгана Мирковић и бизнисмен Тони Бијелић званично су се развели након 25 година брак.
30. 04. 2025. у 12:32
Коментари (0)