ПАРТИЗАН ПОСЛАО СПЛИТ У БАРАЖ АБА ЛИГЕ: Црно-бели прегазили хрватску екипу и тријумфално завршили сезону у регионалном такмичењу

Часлав Вуковић

26. 04. 2021. у 17:39

КОШАРКАШИ Партизана убедљиво су славили против Сплита са 80:58 у последњем 26. колу АБА лиге. Овим поразом хрватски тим је завршио на последњем месту и очекује га бараж за опстанак на Јадрану.

ПАРТИЗАН ПОСЛАО СПЛИТ У БАРАЖ АБА ЛИГЕ: Црно-бели прегазили хрватску екипу и тријумфално завршили сезону у регионалном такмичењу

ФОТО: КК Партизан/АБА лига

Црно-белима је овај меч био неважан за разлику од противника. Ипак, изабраници Александра Матовића одиграли су сјајну утакмицу и прегазили ривала.

Од старта је Партизан наметнуо жесток ритам на оба краја терена. Гости нису могли да одговре таквој игри домаћина.

Колико је клуб из Београда био моћан показује и чињеница да су гости за полувреме постигли свега 21 поен, а када се тако лоше одигра у важној утакмици онда је јасно да нешто није како треба.

Сплит је тако завршио као последњепласирани тим у АБА лиги (Приморска средином сезоне одустала од такмичења) и чека га бараж против пораженог у финалу АБА 2 лиге у коме се састају Студентски центар и Спарс Сарајево.

Без обзира на то што је Крка изгубила у Железнику од ФМП-а (91:85), и што екипе имају исти скор 8-18, словеначки тим је бољи у међусобном дуелу и то је разлог зашто хрватски клуб очекује борба за опстанак у елитном друштву регионалног такмичења.

Партизан су до победе предводили Огњен Јарамаз и Маркус Пејџ са по 13 поена, док је Ерик Мика постигао 12. На друој страни највише се истакао Лука Бабић који је меч завршио са 13 поена, пратио га је Марко Луковић са 12.

Црно-бели су сезону завршили са учинком 13-13, а Сплит 8-18.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ОДУШЕВЉЕНА ПОТЕЗОМ СРБИЈЕ! Руси распамећени, Тирана се тресе

РУСИЈА ОДУШЕВЉЕНА ПОТЕЗОМ СРБИЈЕ! Руси распамећени, Тирана се тресе

Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, у спортском смислу била склоњена са међународне сцене, осим неколико изузетака. Али најновије вести су потпуно другачије.

18. 09. 2025. у 19:58

ДИРЉИВО: Објављена Халидова преписка са директором клинике (ФОТО)

ДИРЉИВО: Објављена Халидова преписка са директором клинике (ФОТО)

ПЕВАЧ Халид Бешлић опоравља се након што је завршио у болници због здравствених проблема. Вест о његовој болести забринула је многе обожаваоце и естрадне личности, међу којима је Халид цењен и омиљен, а сада се огласио и заступник у НСРС и директор Универзитетског-клиничког центра РС Владо Ђајић.

19. 09. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ОВО ЈЕ АНДРЕЈ ПОПОВИЋ: Прича о њему и успесима које постиже је невероватна (ВИДЕО)