ЕВРОКУП СЕ ИГРА У НОВОМ ФОРМАТУ: Две групе по десет тимова, а онда осмина финала
КОШАРКАШКИ Еврокуп од наредне сезоне играће се у нешто другачијем формату.
Фото: Архива Новости
Нокаут фаза, дакле 1/8, 1/4, полуфинале и финале ће се играти само један меч, без реванша/евентуалне мајсторице.
Такође, највише 16 тимова ће бити власници трогодишњих лиценци.
Минимум четири клуба играће захваљујући специјалној позивници, односно месту у домаћем првенству.
Овосезонски Еврокуп полако се приводи крају, а у финалној серији ће играти Монако и Уникс.
Играће се у две победе, а први меч је на програму 27. априла у Казању.
Наредна сезона креће у октобру и траје до маја 2022, а финалисти ће, као и ове године, обезбедити Евролигу.
Препоручујемо
УМАЛО ТУЧА: Лесор се сукобио са ђетићима, пљуштале увреде и псовке на српском (ВИДЕО)
31. 03. 2021. у 20:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОВО СУ СВИ ЧЕКАЛИ! Креће нокаут фаза, верујемо у једног од домаћина
ПОЧИЊЕ оно што смо сви чекали, обрачуни шеснестине финала, а први на терен излазе Јужна Африка и Канада који се састају у Инглвуду од 21.00.
28. 06. 2026. у 10:30
"СТРАШАН" МЕЧ АУСТРИЈЕ И АЛЖИРА! Марко Арнаутовић стрелац, обе селекције обезбедиле оно што су желеле!
Фудбалери Аустрије и Алжира одиграли су меч 3. кола групне фазе и на крају утакмице семафор је показивао 3:3.
28. 06. 2026. у 05:59 >> 01:26
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)