КК ПАРТИЗАН ГА ПРЕДСТАВИО КАО ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ: Потом је одустао од кошарке и заиграо фудбал

Александар Илић
Александар Илић

01. 12. 2020. у 15:00

НАВИЈАЧИ Партизана сећају се извесног Тома Вилсона који је 2017. године у "Пионир" стигао као велико појачање пред нову сезону.

КК ПАРТИЗАН ГА ПРЕДСТАВИО КАО ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ: Потом је одустао од кошарке и заиграо фудбал

ФОТО: КК Партизан

Вилсон је представљен као кошаркаш који је Америци убацио 23 поена у младим селекцијама Аустралије. Ипак, Београд је брзо напустио.

"Ја нисам био када је потписао. Прво морамо да видимо у каквом је стању. Код мене само јаки пролазе, они који су занимљиви за клуб и резултата које можемо да остваримо. Мени неискусан странац не треба", рекао је тада Мута Николић, тренер Партизана.

Касније се Вилсон вратио у домовину где је заиграо за Сиднеј Кингсе, да би у Марту 2019. године дебитовао у првом тиму. 

То ипак није задовољило његове апетите, одлучио је да се одрекне кошарке и заигра фудбал. 

"Донео сам одлуку знајући да се нећу враћати кошарци. Ја сам фудбалер", рекао је Том Вилсон.

Годину и по дана након његове одлуке да промени спорт и да заигра аустралијски фудбал (спорт који се игра на овалном терену и има елементе рагбија), дошао је и до статуса првотимца.

Наиме, након што је његов клуб Колингвуд остао без неколико играча (један од најбољих Том Лангдон је изненада завршио каријеру), Том Вилсон је неко ко је прикључен најјачем тиму за нову сезону из категорије Б.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКА ЕЛИТА СТИЖЕ У БЕОГРАД! Путинова десна рука: Долазимо због ваше религије!

РУСКА ЕЛИТА СТИЖЕ У БЕОГРАД! Путинова "десна рука": Долазимо због ваше религије!

Русија, откако је почео рат у Украјини, нема баш много прилике да у иностранству покаже шта зна на пољима културе, спорта или других активности којима би могла да се подичи, али ће Београд и Србија сада бити домаћини бројним руским звездама. И, човек који стоји иза свега тога, решио је да проговори о том доласку.

22. 09. 2025. у 20:06

УМРО ВЕЛИКИ ГЛУМАЦ Петровци: Албанци ме звали српски шпијун, а кад треба - патриота! Знам шта сам - никад ме нико није купио

УМРО ВЕЛИКИ ГЛУМАЦ Петровци: "Албанци ме звали 'српски шпијун', а кад треба - 'патриота'! Знам шта сам - никад ме нико није купио"

ГЛУМАЦ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је данас у 72. години, а једну од последњих улога одиграо је између осталог у филму "Руски конзул", серији "Клан", "Јужном ветру", "Сенкама над Балканом", "Бољем животу"...

22. 09. 2025. у 16:07

Коментари (0)

РУСКА ЕЛИТА СТИЖЕ У БЕОГРАД! Путинова десна рука: Долазимо због ваше религије!