ПОКУШЕВСКИ ОДАБРАО: Волим Грчку, али играћу за Србију!

В. Н.

27. 11. 2020. у 21:49

СРБИЈА жели Алексеја Покушевског, а и он жели њу.

ПОКУШЕВСКИ ОДАБРАО: Волим Грчку, али играћу за Србију!

ФОТО: КК Олимпијакос

Млади кошаркаш, кога је на овогодишњем НБА драфту изабрала Оклахома као 17. пика, јасно је ставио до знања да ће у будућности да наступа за сениорску селекцију наше земље (већ је облачио дресове омладинских репрезентација).

- Од почетка сам одабрао да играм за Србију. То, међутим, не значи да не волим Грчку. Овде сам провео своје најбоље године - рекао је момак из Новог Сада за грчке медије.

Покушевски се у 13. години са породицом преселио у Атину, када га је Олимпијакос уочио као перспективног играча, а временом је и добио грчко држављанство.

- Желим да се захвалим Олимпијакосу, председнику Ангелопулосу. За мене је то било пет невероватних година. Ово је мој други дом. Када год будем могао да дођем, бићу у Грчкој. Тамо сам одрастао и научио многе ствари. Осећам да ме људи воле - закључио је Покушевски.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ЗАТЕЧЕНА: Јелена Исинбајева се одрекла Путина, а онда урадила и ово

РУСИЈА ЗАТЕЧЕНА: Јелена Исинбајева се одрекла Путина, а онда урадила и ово

Једна од најбољих руских спортисткиња свих времена, атлетичарка Јелена Исинбајева, повукла је потез који није наишао на одобравање многих у Руској Федерацији, нарочито јер се десио док траје рат у Украјини. Најновије вести везане за Исинбајеву додатно су шокирале Русију.

30. 04. 2025. у 16:19

Коментари (0)

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО! Познато када Шеј Гилџес Александер и Никола Јокић одмеравају снаге, ево који су термини утакмица Денвера и Оклахоме