ЈОКИЋЕВА ЕМОТИВНА ПОРУКА ЗА КРАЈ: Када сам дошао пре пет, шест година...

СРПСКИ центар Никола Јокић био је помало тужан након елиминације из НБА плеј-офа, али и поносан на све што су Нагетси са њим учинили у последњих неколико година.

ЈОКИЋЕВА ЕМОТИВНА ПОРУКА ЗА КРАЈ: Када сам дошао пре пет, шест година...

Фото АП

- Памтићемо овај низ утакмица целог живота. Имамо веома добру групу момака и пред нама су многе битке. Победили смо у шест елиминационих утакмица и данас нисмо одустали. Били су бољи и победили су. Свако у њиховом тиму је дао допринос - рекао је Јокић.

Након што су Нагетси "окретали" серије против Јуте и Клиперса, многи су се надали да ће исто урадити и против Лејкерса, али је на другој страни ипак стајао невероватни Леброн Џејмс да импресивним трипл-даблом осигура крај ове ноћи.

- Борили смо се. И то је нешто. Чак и данас када смо били у заостатку од 16 поена. Нисмо одустајали, нисмо дигли руке од утакмице. То је нешто што ће бити наш менталитет и наш циљ у наредним годинама - навео је Јокић.

Српски центар је истакао улогу Џамала Мареја.

- Он је невероватан, он је наш лидер. Он је борац, такмичар, фантастичан шутер. Играо је сјајно. Он је сјајан - додао је Јокић.

Репрезентативац Србије је подсетио на историју…

- Када сам дошао овде пре пет, шест година тим је имао 33 победе. Данас смо у финалу Западне конференције. Мислим да је интересантно размишљати о томе колики напредак имамо. И ја као играч, ми као група, као цела организација. То је фантастичан напредак. 

Јокића су новинари подсетили да је велики део екипе чине играчи од којих се није очекивало да ће успети да направе запажене НБА каријере.

- Можда зато нисмо одустали ни против Јуте ни против Клиперса. Ми смо овде нико, ми смо само момци који су радили много да буду овде. Неки нису ни играли прву сезону, две, знамо како је када се ради много за нешто и када се не игра. Када играте финале Западне конференције знате колико је то важно - закључио је Србин.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!

Хрватска и Гана одиграће један од најзанимљивијих мечева последњег кола групне фазе Светског првенства, пошто ће директан окршај у Филаделфији одлучити ко наставља, и са које позиције, такмичење из групе "Л". Афричка селекција је већ на четири бода и једном ногом је у шеснаестини финала, док "коцкасти" немају право на грешку и морају освојити бар један поен како би прошли даље.

27. 06. 2026. у 08:00

Коментари (0)

Како је Каленић пијаца изабрана међу најлепше на свету?