ЗА ИСТОРИЈУ И ПОНОС! Постигао 103 поена у једном мечу и то за 33 минута (ВИДЕО)
Млади кошаркашк Нанти Рухилахти (18) поставио је невероватан рекорд у Финској, када је у оквиру У19 финске кошаркашке лиге постигао чак 103 поена.
Photo: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović
Овај изузетан подухват догодио се у победи његовог тима, хелсиншког Пантерита, над екипом БЦ Нокиа резултатом 186:77.
Рухилахти је одиграо само нешто више од 33 минута, али је успео да обори све претходне рекорде у финским омладинским и сениорским кошаркашким лигама. На утакмици је покушао 55 шутева за два, од којих је реализовао 39, док је погодио 3 од 4 покушаја са дистанце. Такође, са линије слободних бацања био је ефикасан, постигавши 16 од 23 покушаја. Уз све то, додао је и 8 скокова, 5 украдених лопти и 2 асистенције.
У разговору за медије је истакао значај тимске игре у свом невероватном учинку:
"Било је много асистенција и одличне тимске игре. Моја рука је једноставно била 'врућа'. Шутеви су улазили, па су тако дошла и та 103 поена."
Такође, Рухилахти је открио да је већ након постигнутих 23 поена у првих 4 и по минута осетио да би могао да постигне велики број.
"Када сам на полувремену имао 68 поена, одлучили смо да кренемо ка 100", рекао је Рухилахти.
Пре овог меча, најбољи учинак Руухилахтија у овој сезони био је 33 поена на једној утакмици, што показује како је његова игра нарасла до невероватних висина.
Рухилахти је један од најтраженијих младих талената и тренутно има понуде од неколико НЦАА програма, укључујући Јужну Каролину и Дрејк.
БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?
(Б92.НЕТ)
Препоручујемо
ЛЕЈКЕРСИ НЕ ЗНАЈУ ДА ИЗГУБЕ! Кенард улепшао Лебронов невероватан јубилеј... (ВИДЕО)
22. 03. 2026. у 08:45
КАКВО ВЕЧЕ КАМЕРУНА ПЕЈНА: Напустио Партизан па доминира у НБА лиги (ВИДЕО)
22. 03. 2026. у 09:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
БИЋЕ ЗАНИМЉИВО У ЛОС АНЂЕЛЕСУ: Белгија је фаворит, али срчани Иранци се неће предати без велике борбе
Белгија и Иран одмериће снаге на "СоФај стадиону" у другом колу групе "Г" Светског првенства (21.00), а улог је огроман. После ремија у уводним мечевима, обе селекције знају да би победа могла да их доведе надомак пласмана у нокаут фазу, док би пораз озбиљно закомпликовао ситуацију пред последње коло.
21. 06. 2026. у 07:00
НАЈВЕЋИ ШОК НА МУНДИЈАЛУ! Сензација над сензацијама! Фаворита опио Рум! (ВИДЕО)
Фудбалери Еквадора ремизирали су против Курасаа резултатом 0:0 (0:0) у другом колу Е групе на Светском првенству у САД, Канади и Мексику.
21. 06. 2026. у 03:55
ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ
У ЈЕДНОМ интервјуу за британске медије описао је тај период као време преживљавања, истичући да рат тера децу да много раније одрасту и суоче се са животним лекцијама за које нису спремна.
19. 06. 2026. у 07:02
Коментари (0)