"Е, У ТОМЕ ЈЕ РАЗЛИКА ИЗМЕЂУ ЕВРОЛИГАША И АБА ЛИГАША!" Влада Јовановић о поразу Спартака од Звезде у полуфиналу Купа Радивоја Кораћа

Новости онлине

20. 02. 2026. у 19:18

Црвена звезда је уз много мука успела да се пласира у финале Купа Радивоја Кораћа, победивши после нестварног преокрета Спартак, што је прилично погодило стратега екипе из Суботице, Владимира Јовановића, али је он истакао да је и поред свега - задовљан.

Е, У ТОМЕ ЈЕ РАЗЛИКА ИЗМЕЂУ ЕВРОЛИГАША И АБА ЛИГАША! Влада Јовановић о поразу Спартака од Звезде у полуфиналу Купа Радивоја Кораћа

FOTO: Tanjug/AMIR HAMZAGIĆ

Подсетимо, Звезда је уз историјску серију поена преокенула резултат против Спартака, после чега је стратег екипе са севера Србије истакао да је његов тим дао све од себе.


"Добар део утакмице смо играли добру кошарку, сам почетак није био добар, али пронашли смо ритам. Играли смо у добром интезитету, држали њихов контакт, што им је заштитни знак и нашли решења у нападу. Кад смо водили, на наше скокове у нападу смо промашили шутеве које играчи обично дају. Кад су подигли пресинг преко читавог терена, то је разлика између АБА лигаша и тима из Евролиге, да у 31. минуту нађу интензитет и енергију. Одиграли су веома чврсто, помало и на несмотрен начин смо изгубили неке лопте. Мало је утицала и скраћена ротуација, али губили смо лопте из којих су они давали лаке поене и дошли до самопоуздања, те су тако променили ток утакмице", изјавио је Јовановић на конференције за медије.


"Уз све проблеме које имамо, није ни Звезда била у најјачем саставу због ограничења. Жао ми је што нисмо могли да се меримо у пуном саставу, али морам да будем задовољан, дали смо све од себе. Сваки играч је одиграо колико је могао и морам да будем задовољан. Честитам Звезди и Салету Обрадовићу на победи", додао је тренер Спартака


Јовановић је навео да је Спартак остао без енергије против нападача Звезде.

"Играти са три центра и пет бекова против Звезде није лако. Док смо имали енергије и снаге да издржимо контакт на оба краја терена, коректно смо играли и одбрану против екипе која има један од најбољих офанзивних талената у Европи, са четири странца за која су се опредеили. Енергетски пад, концентарације, узимали су нам лопте. Вероватно је могло боље, можда и петорка која се недовољно познаје... Али пре свега, енергетски смо исцурели", истакао је тренер Спартака.


Најефикаснији у екипи Суботичана био је Оливије Хенлан, који је постигао 22 поена.

"Били смо добри три четвритне, али Звезда је Звезда, променили су ток утакмице у четвртој четвртини и победили. Имали смо 3,4 грешке, они су узели енергију из тога, та 2,3 минута са неколико изгубљених лопти су преокренула утакмицу. Када не искористите офанзивне скокове, то даје предност противнику, они су то искористили и променили ток утакмице", рекао је Хенлан.
 

Црвена звезда - Спартак, статистика

Полуфинале Купа Радивоја Кораћа 2026

Црвена звезда - Спартак Суботица 89:69 (20:13, 18:24, 22:19, 26:13)
Црвена звезда: Милер-Мекинтајер 20п (тројке 3/7), 4ас, 2из, Плавшић 2п, 1ск, 1из, Миљеновић 6п, 4ск, 3ас, 2ук, 1из, Недељковић 1ск, Батлер 8п (тројке 0/5), 2ас, 1ск, Давидовац 5п, 6ск,, Калинић 6п, 4ас, 2ук, 1из, Добрић 6 (тројке 2/3), Изунду 11п, 46ск,, Стојковић, Нвора 22п (тројке 3/5), Радошић 
Спартак: Бањац, Дробњак 16, Хенлан 22, Момиров, Медаревић 7п, 7ск, Гегић 10, Илић, Хокинс 10, Бодрожић, Николић 4, Ребић, Млађеновић другом полуфиналу од 20.30 састају се Партизан и Мега, а финале Купа Радивоја Кораћа на програму је у већ суботу.

Ако вас занима спорт, све оно најважније и најзанимљивије о њему пратите на спортским страницама портала "Новости".

На сасвим сте добром месту.

Бонус видео: Кад је у халу ушао војни оркестар, и "делије" и "гробари" загрмели као један!

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ЗАПАЊЕНА ПОТЕЗОМ УКРАЈИНЕ! Хитно реаговала и Марија Захарова: Газите темеље човечанства!

РУСИЈА ЗАПАЊЕНА ПОТЕЗОМ УКРАЈИНЕ! Хитно реаговала и Марија Захарова: Газите темеље човечанства!

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу - из Украјине. А и из Кремља.

20. 02. 2026. у 15:11

Коментари (0)

ПОВРШИНЕ ЋЕ БЛИСТАТИ: Како се најлакше решити прашине у дому - моћан трик који се користи у музејима