"МАЈКУ НИСАМ МОГАО ДА МУ ОПРОСТИМ"! Василије Мицић открио због чега је дао отказ Мишку Ражнатовићу

Новости онлине

08. 09. 2025. у 07:07

Србија је завршила такмичење на Евробаскету поразом у осмини финала од Финске. Иза Василија Мицића, као и иза свих осталих кошаркашких репрезентативаца је лоше лето с обзиром на крах.

МАЈКУ НИСАМ МОГАО ДА МУ ОПРОСТИМ! Василије Мицић открио због чега је дао отказ Мишку Ражнатовићу

FOTO: M. Vukadinović

За новог плејмејкера Хапоела из Тел Авива је турнир у Риги био посебно мучан. Није био 100 одсто спреман, да не помињемо што се претходних годину дана није наиграо кошарке у НБА, па је константно на удару критика. 

У разговору за "X&ОС" подкаст који је снимљен пре почетка шампионата присетио се Мундобаскета 2019. када је остао уз екипу и поред смрти мајке. Он је тада цело лето провео са екипом и поред тога што му је мајка била болесна.

- Имао сам директан разговор са Салетом Ђорђевићем где сам му рекао да ми је мама лоше. Две су опције - или идем до краја и бићу срећан играјући или да ми каже фер да ме не види у екипи. Мени је било важно или ово или оно. Он је мени тада рекао да не бринем, да ја, Јокић и Богдан предводимо ову генерацију. Нисам имао појма да је мама талко лоше, она ме је храбрила да играм, да не бринем, десило се пред четвртфинале, у бусу. Одлучио сам да останем да играм пошто је то била њена одлука - казао је Мицић.

Српски плеј  је променио агента са којим је сарађивао од 15. године, више га на заступа Мишко Ражнатовић (58). Растанак није био нимало пријатан, а каже да није могао да му опрости што је спомињао његову мајку.

- Ствар коју сам могао да превазиђем у нашем конфликту је био новац. Увидео сам да би то могао да опростим, иако то није била мала сума, али када сам чуо да је споменуо неке личне ствари што се тичу моје мајке, то не могу да му опростим.

FOTO: N. Paraušić

 

Објаснио је Васа конкретније зашто је дошло до прекида сарадње иако га је Ражнатовић таступа од 15. године.

- То је комплексна тема коју ћу покушати да пренесем што простије. Заиста бих се захвалио Мишку за четири године у Меги, свима унутар клуба  и покојном Декију који је био велики шраф целог пројекта. Та тема са агентима је доста шкакљива за мене. Мишку сам дао отказ у фебруару као најплаћенијх играч у историји његове агенције у Европи. То је највећа одлука у мом животу, људски гледано. Веровао сам 100 посто њему у већини случајева, у тој одлуци има и до мог васпитања. Са 16 година сам обавио први разговор са њим. То што сам му дао отказ је моја победа над емоцијама, пресудио сам на основу људских квалитете пре неких пословних ствари или неслагања у послу. Седам годинама сам му скретао пажњу шта ми је сметало. Он је направио империју и њему капа доле, али проблем је настао када сам му рекао "да, али ја сам стр Мицић". Изнова сам себи давао прилику да ми изнова прођемо фазу натезања ко је у праву. Ствар коју сам могао да превазиђем у нашем конфликту је био новац. Увидео сам да би то могао да опростим, иако то није била мала сума, али када сам чуо да је споменуо неке личне ствари што се тичу моје мајке, то не могу да му опростим.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕМЦИ У ЧУДУ: Табела њихове групе после првог кола стоји наопако - изабраници Јулијана Нагелсмана су фењераши

НЕМЦИ У ЧУДУ: Табела њихове групе после првог кола "стоји наопако" - изабраници Јулијана Нагелсмана су "фењераши"

НАКОН историјског изненађујућег пораза од Словачке у четвртак, Немачка је под притиском да одговори позитивним резултатом и приступом игри на утакмицу против Северне Ирске у Келну.

07. 09. 2025. у 07:45

СРБИЈА ПОСЛЕ СКАНДАЛА И ДРАМЕ ИСПАЛА СА ЕВРОБАСКЕТА! Сензација, Финска избацила орлове са Европског првенства!

СРБИЈА ПОСЛЕ СКАНДАЛА И ДРАМЕ ИСПАЛА СА ЕВРОБАСКЕТА! Сензација, Финска избацила "орлове" са Европског првенства!

Кошаркашка репрезентација Србије је елиминисана са Европског првенства, а пласман међу осам најбољих екипа Евробаскета 2025 онемогућио је пораз од Финске. Коначан резултат, 86:92, епилог је бурних дешавања, на моменте и скандалозних. Ипак, нема се шта замерити самим победницима - они су мушки, борбенијом и, пре свега, концентрисанијом игром, уз невероватан број офанивних скокова против више екипе - избацили главног фаворита за злато. Истина, проблеми с којима су се наши суочили (повреде капитена Богдановића, па Тристана Вукчевића, који није играо овога пута, а усред меча и пех Добрића, те наступ ровитог Аврамовића) нису били мали, али мало ко је очекивао да ће екипа из земље кошарке - испасти са Евробаскета већ у осмини финала, и то од супарника који се никако не сврстава у кошаркашке суперсиле. То се и догодило.

06. 09. 2025. у 22:50 >> 22:50

Коментари (1)

ЉУДИ У ШОКУ ГЛЕДАЈУ ШТА СЕ ДЕШАВА У МОРУ У ЦРНОЈ ГОРИ: Зна ли неко шта је ово, погледајте како се брзо креће (ВИДЕО)