ВЕЛИКА ПОБЕДА ИЗРАЕЛА: Дени Авдија срушио Белгију и одвео своју селекцију у нокаут фазу Евробаскета

Часлав Вуковић

02. 09. 2025. у 15:56

ИЗРАЕЛ је у 4. колу Европско првенства победио Белгију са 92:89 (23:15, 28:21, 20:18, 21:35) и тако обезбедио пласман у нокаут фазу. Овај тријумф би могао да обрадује и Словенце.

ВЕЛИКА ПОБЕДА ИЗРАЕЛА: Дени Авдија срушио Белгију и одвео своју селекцију у нокаут фазу Евробаскета

ФОТО: Профимедиа

Наиме, тријумфом изабраника Аријела Бет Халахмија, "змајчеки" ће у случају да савладају Исланд такође проћи у осмину финала, без обзира на то какви буду резултати осталих мечева у последњој рунди.

Израел је оправдао улогу фаворита и славио је без већих проблема. Посебно су Дени Авдија и другови добро играли у првом полувремену после ког су имали предност од 15 разлике - 51:36.

Ништа се није променило у другом полувремену. Израелцима је мало попустила концентрација, Белгијанци су то искористили, али не у потпуности. Пришли су на три поена заостатка - 92:89, али времена за преоркет није било.

Најефикаснији код победника био је Дени Авдија који је бројао до 22, док је Роман Соркин постигао 18. На другој страни најбољи је био Емануел Лекомт са 15, пратили су га Ханс Ванвајн и Лоик Шварц са по 14 поена.

Израел у последњем 5. колу игра против Словеније, док ће Белгија одмерити снаге са Пољском.

Бонус видео:  Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРИПЛ-ДАБЛ МАШИНА: Јокићевој доминацији нема краја, Нагетси изгледају сјајно пред почетак плеј-офа!

ТРИПЛ-ДАБЛ МАШИНА: Јокићевој доминацији нема краја, Нагетси изгледају сјајно пред почетак плеј-офа!

НА крилима сјајног Србина Нагетси су остварили девет везаних тријумфа, а вероватно ће и десети јер вечерас у "Бол арену" долази слабашни Мемфис.

08. 04. 2026. у 14:00

РУСИ РАЗНЕЛИ БРИТАНЦЕ: Први пут од почетка рата у Украјини окршај је био без рукавица

РУСИ "РАЗНЕЛИ" БРИТАНЦЕ: Први пут од почетка рата у Украјини окршај је био "без рукавица"

Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је била на мети многобројних санкција. Добар део њих се односио и, још увек, односи се на спорт, али... Руси се полако враћају и - први пут су за ривала имали и своје велике противнике на међународној сцени - а Велика Британија се у том спортском окршају није добро провела.

08. 04. 2026. у 16:26

ШОК: Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон

ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"

БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.

06. 04. 2026. у 19:11

Коментари (0)

РУСИ РАЗНЕЛИ БРИТАНЦЕ: Први пут од почетка рата у Украјини окршај је био без рукавица