Е, АЈДЕ САДА ОТКАЖИТЕ! Кошаркашки савез Србије повукао радикалан потез пред Европско првенство у кошарци
Управни одбор Кошаркашког савеза Србије (КСС) донео је важне одлуке које се тичу одазивања играча на окупљање националног тима.
Фото: TANJUG/ SAVA RADOVANOVIĆ
Све је озваничено документом под називом "Одлука о ближим условима поступања у случају неодазивања играча за наступ за репрезентацију Србије".
"УО КСС овим путем овлашћује потпредседника за мушку или женску кошарку да може да формира ад хок Комисију која ће одлучивати о оправданости и неоправданости приликом одсуствовања и неодазивања играча за националне селекције."
Комисија ће бројати три члана:
- потпредседник за мушку или женску кошарку, у зависности од селекције,
- члан Здравствене комисије КСС, којег та комисија одреди,
- надлежни тренер или селектор националне селекције.
Ад хок Комисија има задатак да прво разговара са клубом, менаџером, родитељима/старатељима и играчем, а затим има дискреционо право да процени да ли су разлози за неодазивање оправдани.
Такође је јасно прецизирано шта следи у случају неоправданог изостанка.
"У случају неоправданог одсуствовања са припрема и званичних и незваничних такмичења националних селекција, Комисија је дужна да поднесе Дисциплинску пријаву Дисциплинском суду КСС у складу са члановима 35, 37, 68 и 113 Дисциплинског правилника КСС у року од 3 дана."
Бонус видео: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету
Препоручујемо
ПРЕОКРЕТ У НАЈАВИ: "Зелени" ће тешко сачувати гол предности против Бетиса
ПАНАТИНАИКОС долази у Шпанију са минималном предношћу и покушаће да је сачува против Бетиса који ће ношен хуком са трибина потрудити да настави своју европску причу (21.00).
19. 03. 2026. у 07:00
ПУТИН ЈЕ УПРАВО КЛЕКНУО ПРЕД ЊИМ! Ово ни у цркви није урадио председник Русије (ВИДЕО)
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и - спортске догађаје. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" везане су за Италију. У тој земљи је окончан спектакл - Зимске параолимпијске игре 2026, а тамо су Руси урадили оно што Запад није могао ни да сања. А руски председник Владимир Путин је због тога и те како одушевљен, те је решио да нестварне хероје хитно одликује. Пред једним од њих је и клекнуо.
19. 03. 2026. у 19:58
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)