"ЈЕСМО СЕ ПЛАСИРАЛЕ, АЛИ..." Кошаркашице Србије обазриве пред дуел са Португалом

Новости онлајн

08. 02. 2025. у 19:20

Репрезентативка Србије у кошарци Невена Росић изјавила је данас да очекује изузетно захтевну утакмицу против селекције Португалије у квалификацијама за Европско првенство.

ЈЕСМО СЕ ПЛАСИРАЛЕ, АЛИ... Кошаркашице Србије обазриве пред дуел са Португалом

FOTO: KSS

Кошаркашице Србије гостоваће сутра од 18 часова репрезентацији Португалије, у мечу последњег, шестог кола групе Г квалификација за Европско првенство. Изабранице селекторке Марине Маљковић су се пре два дана пласирале на завршни турнир после победе против Северне Македоније. 

 - Очекује нас изузетно захтевна утакмица, иако смо их у прошлом прозору победиле са више од 30 поена разлике. Не смемо да се опуштамо ни једног тренутка, јер ће утакмица бити тотално другачијег карактера. Знамо шта да очекујемо од њих, реч је о врло агресивној екипи која никад не одустаје. Ми смо победом против Северне Македоније своје место осигурале на Евробаскету, али свакако посао морамо да одрадимо до краја. Да прикажемо добру игру, да имамо континуитет добрих утакмица, јер ћемо са таквим приступом имати добру базу за предстојеће Европско Првенство - рекла је Росић, преноси сајт КСС. 

РЕГИСТРУЈ СЕ И ПРЕУЗМИ 5.000 ДИНАРА ЗА ТИКЕТЕ

Кошаркашица Србије Марта Митровић истакла је да ће њега екипа у дуел ући веома мотивисана и спремна за све што је очекује.

 - Чека нас дуг пут и веома важна и тешка утакмица. Португалија је противник кога веома добро познајемо. У питању је екипа спремна на 40 минута велике борбе - изјавила је Митровић. 

РЕГИСТРУЈ СЕ И ПРЕУЗМИ 5.000 ДИНАРА ЗА ТИКЕТЕ

Дуел против Португалије представља борбу за прву позицију у групи и за бодове за ФИБА ранкинг, који је одлучујући приликом жребања за сва ФИБА такмичења. 

Србија има пет победа из исто толико мечева, док Португалија има четири тријумфа и један пораз. 

Наша селекција је у првом сусрету две селекције победила Португалију са 71:37.

Бонус видео:  Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ Водитељка о тешкој болести

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести

ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.

15. 06. 2025. у 21:19

Коментари (0)

РУСИЈА ТУГУЈЕ: Погинуо Николај Красников