РЕЗУЛТАТ СЕЗОНЕ: Кошаркаши Асвела стотком шокирали Барселону
Кошаркаши Асвела направили су резултат сезоне у мечу 23. кола Евролиге, када су остварили победу над Барселоном у својој хали, резултатом 100:94.

Foto: Profimedia
Прва четвртина и први део друге деонице били су у знаку велике борбе ова два тима, ниједан није успевао да задржи своју предност или да направи неки преокрет.
Први већи скок екипа Асвела направила је у последњих пет минута друге четвртине, а то су држали све до последње када је екипа из Каталоније успела да се врати у игру.
Ипак, по ко зна који пут ове сезоне, са исхитреним шутевима Кевин Пантер је своју екипу довео у грешке, а онда у већи заостатак након само једног поена разлике.
То Барса није успела да стигне, а Асвел је показао неопходну смиреност и привели су меч мирном крају, па чак и убацили стотку.
Најбољи играч био је Тео Маледон са 29 индексних поена, а убацио је 18 поена и девет асистенција. Двоцифрени су били и Роберсон са 17, Ли и Сако са 14, Блек са 13 и Де Коло са 12 поена.
Бен Бентил је одиграо своје прве минуте у Евролиги у дресу Асвела и остао је без поена, али је ухватио један скок и изгубио две лопте за нешто више од 11 минута.
Бонус видео: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету
Препоручујемо

СРАМОТА МЕ ЈЕ! Енди Мари није могао више да ћути, открио све о Новаку Ђоковићу
24. 01. 2025. у 11:40

СПЕЦИЈАЛНО ВЕЧЕ НА "ЕТИХАДУ": "Повратак" Де Брујнеа и прилика за Пепа да се изједначи са Контеом
Манчестер Сити и Наполи отварају нову сезону Лиге шампиона дуелом који је већ у најави обележен великим емоцијама.
18. 09. 2025. у 06:40 >> 00:54

РУСИЈА ОДУШЕВЉЕНА ПОТЕЗОМ СРБИЈЕ! Руси распамећени, Тирана се тресе
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, у спортском смислу била склоњена са међународне сцене, осим неколико изузетака. Али најновије вести су потпуно другачије.
18. 09. 2025. у 19:58

"ТАЈ ЧОВЕК ЈЕ СРАМОТА, НЕ ПОШТУЈЕ КРАЉА!" Трамп током сусрета с Чарлсом прекршио протокол, људи љути
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп и прва дама Меланија бораве у Виндзору, а њихов сусрет са краљем Чарлсом III већ је изазвао бурне реакције због кршења строгог краљевског протокола, пише Unilad.
17. 09. 2025. у 16:41
Коментари (0)