ИСТОРИЈА У АБА ЛИГИ: Први кошаркаш из ове земље ће наступити у регионалном такмичењу

Часлав Вуковић

10. 12. 2024. у 15:01

ИСТОРИЈА у АБА лиги. У регионалном такмичењу ће наступити први кошаркаш из Либана.

ИСТОРИЈА У АБА ЛИГИ: Први кошаркаш из ове земље ће наступити у регионалном такмичењу

Фото: EPA-EFE/MAST IRHAM

У питању је Ваел Аракџи који је појачао Дубаи. Овом 30-годишњаку ће ово бити први клуб који се надмеће у неком европском такмичењу и сигурно ће му бити потребно време за привикавање.

Он зна како се освајају трофеји, пошто је са својим клубовима до титула долазио у Либану, Катару, Тунису, а забележио је успешне наступе у Кини и НБА Летњој лиги са Далас мавериксима.

Аракџи није крио одушевљење што ће наступати у АБА лиги.

- Невероватно сам узбуђен што се придружујем Дубаију. Ово је фантастична организација и част ми је што сам део њихове прве сезоне. Нешто заиста посебно се гради овде, и то ће се само развијати у будућности. Као професионалци, живимо за то да играмо на највишем нивоу, а управо то добијате овде. Тим је сјајан, са талентованим играчима и тренерима, и једва чекам да им се придружим - рекао је Аракџи, а потом додао:

- Постоји страствена либанска кошаркашка заједница у Дубаију, и они праве невероватну атмосферу сваки пут када изађемо на терен. Узбуђен сам због свог дебија овог викенда и надам се да ће сви доћи у "Кока-Кола арену" да буду део овог великог догађаја - изјавио је Ваел Аракџи.

Подсетимо, Дубаи после 11 кола у АБА лиги заузима четврто место на табели са учинком 8-3.

Бонус видео:  Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОМАЋИ ЗАДАТАК НА ТЕМУ ТРЕНЕРСКИ ПОСАО: Керик ради сјајне ствари на клупи Јунјатеда који је све ближи пласману у Лиги шампиона!

ДОМАЋИ ЗАДАТАК НА ТЕМУ "ТРЕНЕРСКИ ПОСАО": Керик ради сјајне ствари на клупи Јунјатеда који је све ближи пласману у Лиги шампиона!

ОД доласка некадашњег "војника" Сер Алекса Фергусона Јунајтед игра одлично, попео се на треће место, а вечерас га очекује још један веома тежак задатак јер гостује на "Виталитију" где ће га дочекати разиграни Борнмут (21.00).

20. 03. 2026. у 07:10

ПУТИН ЈЕ УПРАВО КЛЕКНУО ПРЕД ЊИМ! Ово ни у цркви није урадио председник Русије (ВИДЕО)

ПУТИН ЈЕ УПРАВО КЛЕКНУО ПРЕД ЊИМ! Ово ни у цркви није урадио председник Русије (ВИДЕО)

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и - спортске догађаје. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" везане су за Италију. У тој земљи је окончан спектакл - Зимске параолимпијске игре 2026, а тамо су Руси урадили оно што Запад није могао ни да сања. А руски председник Владимир Путин је због тога и те како одушевљен, те је решио да нестварне хероје хитно одликује. Пред једним од њих је и клекнуо.

19. 03. 2026. у 19:58

Коментари (0)

ДОМАЋИ ЗАДАТАК НА ТЕМУ ТРЕНЕРСКИ ПОСАО: Керик ради сјајне ствари на клупи Јунјатеда који је све ближи пласману у Лиги шампиона!