АМЕРИКА ЗАВИЈЕНА У ЦРНО! Преминуо легендарни играч Чикага

Марко Паунић
Марко Паунић

19. 11. 2024. у 08:21

Тужне вести стигле су из Сједињених Америчких Држава.

АМЕРИКА ЗАВИЈЕНА У ЦРНО! Преминуо легендарни играч Чикага

Фото: Профимедиа

Легендарни кошаркаш Чикаго булса Боб Лав преминуо је у 81. години, објавила је франшиза из Илиноиса за које је поменути ас играо чак девет сезона.

- Са његовим дресом број 10 који виси у Јунајтед центру, његова спортска достигнућа су заувек уписана у историју, али Бобов утицај превазилазио је кошарку. Постао је инспиративна фигура и страствени амбасадор заједнице за Булсе, посвећујући се хуманитарним циљевима и подижући безброј живота својим мотивационим говорима. Изузетно смо захвални за његове трајне доприносе и заоставштину, како на терену, тако и ван њега у Чикагу - стоји у саопштењу Булса.

Одрастао је у Луизијани као једно од 14 деце. Са 203 центиметра висине био је звезда на Саутерн универзитету у Батон Ружу пре него што га је у четвртом кругу НБА драфта 1965. године изабрао Синсинати ројалс. Играо је за њих две сезоне, а онда је 1968. године отишао у Милвоки. Затим је у новембру исте године трејдован у Булсе где је постао један од најбољих играча лиге.

Фото: Профимедиа

 

Његова заоставштина је заувек урезана у историју франшизе и његов дрес виси поред других великана Булса, као што су Мајкл Џордан и Џери Слоун.

Боб Лав је у пензију отишао након сезоне 1976/77, три пута је наступао на Ол стару. За Чикаго булсе просечно је бележио 21,3 поена и 6,8 скокова. 

Бонус видео: Црно-бела симфонија - представљање играча КК Партизан

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ГРАДСКИ ДЕРБИ ЗА МЕСТО У ФИНАЛУ: Арсенал има предност из првог меча, али плавци се неће предати без велике борбе

ГРАДСКИ ДЕРБИ ЗА МЕСТО У ФИНАЛУ: Арсенал има предност из првог меча, али "плавци" се неће предати без велике борбе

Арсенал и Челси састају се у реваншу полуфинала ЕФЛ купа на "Емирејтсу", а домаћи тим у Лондону има благу, али вредну предност из првог меча. "Тобџије" су на "Стамфорд бриџу" славиле са 3:2 и сада им је довољан и реми како би избориле пласман у финале и напале први трофеј ове сезоне.

03. 02. 2026. у 07:00

РУСИЈА ЈЕ БЕСНА! Не може да верује шта је доживела, а Украјина - одушевљена!

РУСИЈА ЈЕ БЕСНА! Не може да верује шта је доживела, а Украјина - одушевљена!

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу из "најважније споредне ствари на свету", фудбала, у коме већ четири године важи апсолутна забрана за учешће руских екипа, како клупских, тако и репрезентативних.

03. 02. 2026. у 19:55

Коментари (0)

ПРАЗНИЧНА ЧАРОЛИЈА ЗА „ДЕЦУ У СРЦУ“: Пакетићи Фондације Mozzart стигли у Аранђеловац