КЛС ЈЕ ЛИГА ЗА ПОНОС! Камп за кошаркашке судије током августа у Ивањици
Кошаркашка лига Србије из године у годину остварује напредак у разним сегментима организације.

Фото КЛС
Пре свега, значајно се подигао квалитет такмичења, чему је допринела финансијска консолидација клубова и много већа улагања, буђење неких нови центара попут Сомбора, али и ревитализација старих као што су Суботица и Нови Сад.
Да је КЛС убедљиво најквалитетније такмичење под обручима у региону доказ су и резултати у АБА 2 лиги, где су српски тимови били доминантни. Све то је допринело и да се публика у великом броју врати на трибине „СПЕНС-а“, у „Дудовој шуми“ и осталим халама, јер су се осим занимљивих утакмица могли видети веома млади и перспективни играчи, на којима ће се базирати будућност српске кошарке.
Посебна пажња поклања се регуларности такмичења, па се све утакмице преносе преко онлајн платформе. Такође, КЛС је прва лига у читавом региону која има „инстант риплеј“ систем, електронске записнике, а од следеће сезоне и камере које ће бити инсталиране у дресове судија што ће додатно допринети регуларности, а самим тим и повећању међусобног поверења и смањења тензија међу свим учесницима.
Велика брига води се о квалитету суђења и арбитрима и са тим циљем руководство кошаркашке лиге Србије ће током кампа за судије који ће се од 1. до 25. августа одржати у Ивањици покрити све трошкове за најперспективније младе судије и омогућити врхунску едукацију.
„Међу предавачима на кампу биће бивше и садашње судије које имају искуства суђења са највећих европских и светских, клупских и репрезентативних такмичења. Мислим да имамо веома талентоване младе арбитре, у њима видимо велики потенцијал и ово је наш симболичан допринос улагању у будућност сегмента такмичења које је веома важно“, рекао је директор КЛС Александар Грујин и потом додао:
„Предавачи на кампу биће бивше и садашње судије, као и контролори суђења на мечевима КЛС и АБА лиге Миливоје Јовчић, Звездан Јанковић, Јасмина Јурас, Саша Маричић, Петар Крал, Миодраг Личина, а супервизор биће председник судијске комисије КЛС Милорад Милојковић“, појаснио је Грујин.
Један од најбољих не само наших него и европских судија Илија Белошевић пружио је пуну подршку оваквом начину рада са арбитрима:
„Поверење које КЛС на овај начин указује младим судијама и те како ће им значити на пољу самопоуздања. Подршка арбитрима која се исказује и на овај начин, а који су изложени великим притисцима је немерљива и сигурно ће допринети њиховој додатној сигурности. Едукација је кључ унапређење и подизање квалитета суђења, а листа предавача која је предвиђена гарантује квалитетан рад. Суђењем се бавим неколико деценија и овакви потези и брига о арбитрима ме веома радују, јер је то гарант да ћемо и у будућности имати судије које ће бити признате и познате у светским оквирима“, закључио је Белошевић.

ЛУКА ЈОВИЋ ЈЕ СРУШИО ИНТЕРОВЕ СНОВЕ О ТРИПЛЕТИ: Барселона је стајала на путу "нероазурима" и 2010. године
ТАЧНО 15 година након чувеног полуфинала Лиге шампиона 2010. године, Барселона и Интер поново укрштају копља у истој фази, с тим што се сада први меч игра на Монжуику.
30. 04. 2025. у 06:00

РУСИЈА ЗАТЕЧЕНА: Јелена Исинбајева се одрекла Путина, а онда урадила и ово
Једна од најбољих руских спортисткиња свих времена, атлетичарка Јелена Исинбајева, повукла је потез који није наишао на одобравање многих у Руској Федерацији, нарочито јер се десио док траје рат у Украјини. Најновије вести везане за Исинбајеву додатно су шокирале Русију.
30. 04. 2025. у 16:19

ЗВАНИЧНО КРАЈ: Коме је припао дворац у Бечу? Развели се Тони и Драгана
ПЕВАЧИЦА Драгана Мирковић и бизнисмен Тони Бијелић званично су се развели након 25 година брак.
30. 04. 2025. у 12:32
Коментари (0)