ВЕЛИКИ ПЕХ ЗА ЛЕТОНИЈУ: Један од најбољих играча завршио Мундобаскет
КАПИТЕН кошаркашке репрезентације Летоније Даирис Бертанс неће играти до краја Светског првенства због повреде бутног мишића.
FOTO: FIBA.Basketball
У саопштењу објављеном на званичном сајту Светске кошаркашке федерације (ФИБА) се подсећа да се искусни плејмејкер повредио пре два дана на мечу другог кола групе Х против Француске.
Кошаркашки савез Летоније је навео да је после додатних прегледа утврђено да је Бертанс делимично истегао бутни мишић, због чега ће морати да паузира најмање пет недеља. Он ће остати уз репрезентацију до краја Мундобаскета.
Летонија је обезбедила пласман у другу фазу Светског првенства после победа над Либаном (109:70) и Француском (88:86). Балтичка селекција ће данас од 15.30 часова играти са Канадом у последњем, трећем мечу групе Х на планетарном надметању.
БОНУС ВИДЕО: Светислав Пешић - изјава после утакмице Србија-Порторико на Мундобаскету 2023.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СРБИЈА - МЕКСИКО: Орлови морају боље него против Зеленортских острва
СРБИЈА гостује Мексику коме ће ово бити последња припремна за предстојећи Мундијал.
04. 06. 2026. у 22:32
И ПОЛИЦАЈЦИ ЗАПАЊЕНИ: Невероватно шта су запленили
Понекад су и припадници полиције затечени оним што пронађу.
04. 06. 2026. у 16:24
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)