НИКОЛА ЈОКИЋ НЕЋЕ БИТИ МВП? Новинари изгласали, српски центар далеко од престижне награде

Филип Милошевић

12. 04. 2023. у 09:56

Како је Форб објавио, Никола Јокић очигледно неће бити МВП трећу годину заредом.

НИКОЛА ЈОКИЋ НЕЋЕ БИТИ МВП? Новинари изгласали, српски центар далеко од престижне награде

FOTO: Tanjug/AP

Добитника награде за најкориснијег играча лиге бира укупно 100 новинара, а 22 су потврдила своје гласове. У раној фази гласања убедљиво води центар Филаделфије Џоел Ембид, који је добио 15 гласова. Грк Јанис Адетокумбо, најбољи играч Милвоки бакса, има четири гласа, а Јокић за сада само три.

Адетокумбо је водио Баксе до првог места на Истоку са 31,8 поена, 11,8 скокова и 5,7 асистенција у просеку на 63 утакмице.

Ембидова Филаделфија је на трећем месту Истока, а он је најбољи стрелац лиге с 33,1 поеном у просеку. Има и 10,2 скока и 4,2 асистенције по утакмици.

Јокић је водио Денвер до прве позиције на Западу са трипл-дабл просеком од 24,5 поена, 11,8 скокова и 10 асистенција.

БОНУС ВИДЕО: ДИЛЕМЕ НИЈЕ БИЛО: Због овога је прекинута утакмица Чукарички - Партизан

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове

ЈЕДАН од највећих дербија светског фудбала игра се вечерас од 21.00 на "Сантијаго Бернабеу" где ће Реал Мадрид дочекати Атлетико у мечу који може имати огроман утицај на расплет шампионске трке у Ла Лиги.

22. 03. 2026. у 07:30

Коментари (1)

БОСНА У ШОКУ: Селектор Велса се за борбу за Мундијал спремао гледајући филм и о Ратку Младићу