КАКО ЈЕ ДЕЈАН РАДОЊИЋ ОТИШАО ИЗ ЗВЕЗДЕ: "Лако сам донео одлуку да прихватим понуду Панатинаикоса"
НАДАЛИ су се навијачи Црвене звезде да ће и у наредној сезони екипом са клупе дириговати Дејан Радоњић. Ипак, од тога неће бити ништа пошто се црногорски стручњак одлучио за одлазак у Панатинаикос.
ФОТО: АБА лига/Драгана Стјепановић
Атински великан жели са трофејним стручњаком да се врати у врх Евролиге, који је открио грчким медијима да му није било тешко да донесе одлуку да преузме "зелене".
- Лако сам донео одлуку да прихватим понуду Панатинаикоса. Част је бити тренер тако великог клуба. Увек сам поштовао Панатинаикос као противника и мислим да је ово одлична прилика за мене - рекао је Радоњић.
Дотакао се потом и тима са којим располаже за наредну сезону, а открио је да екипи недостаје још једно појачање.
- Разговарао сам са људима из клуба. Анализирали смо играче које имамо, а било је речи и о кошаркашима који су нам потребни. Створили смо екипу са доста нових играча. Недостаје нам још једно појачање и наредних дана ћемо покушати да направимо добар потез на тржишту. Морамо много да радимо.
Познато је да је Радоњићев акценат у Звезди био на изузетно агресивној одбрани.
- Морамо да будемо добри и у одбрани и у нападу ако желимо да будемо конкурентни у Евролиги - закључио је трофејни тренер.
Панатинаикос у првом колу Евролиге (6. октобар) дочекује Реал Мадрид, док се Радоњић већ у другој рунди враћа у Београд, пошто "зелени" гостују Црвеној звезди.
БОНУС ВИДЕО: Селектор Пешић о Теодосићу и репрезентацији Србије
Препоручујемо
СПЕКТАКЛ! ЕЛ КЛАСИКО ЗА ТРОФЕЈ! Барса силовита, Реал рањив – ко диже Суперкуп у Џеди?
БАРСЕЛОНА и Реал Мадрид састају се у финалу Суперкупа Шпаније у недељу увече (20.00), у новом издању Ел Класика који директно одлучује о трофеју као и прошле године када је убедљиво славила Барса (5:2).
11. 01. 2026. у 07:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)