АМЕРИКАНКА ПОНОВО ПОД СРПСКИМ ГРБОМ: Стручни штаб Србије јачи за две бивше репрезентативке
КОШАРКАШКА репрезентација Србије отпочела је припреме за Светско првенство у Аустралији, а Марина Маљковић у стручни штаб позвала је нека позната лица кошаркашкој јавности.
ФОТО: ФИБА
Маљковић је представила нови стручни штаб репрезентације Србије. У њему ће место заузети помоћник Филип Бенчић, Љубица Дрљача, Душан Џан Назли, Маринин сарадник у Фенербахчеу...
- Када смо се пласирале на Светско првенство, рекла сам да ћемо имати сјајне идеје за лето. Увек размишљам много унапред, пре свега о будућности женске кошарке у нашој земљи и пресрећна сам што имамо прилику да спојимо два тима, да имамо више девојака на броју које раде заједно. Код сениорске репрезентације, у овом моменту су са нама и нека добро позната лица, али је акценат на оним млађима које треба да носе нашу игру у Аустралији. У фебруару су започеле причу, показале карактер и одређени квалитет, а сада хоћемо да прођемо са њима кроз све детаље. Оно што је мени изузетно важно је да свака репрезентативка Србије треба добро да зна како ће се понашати на терену и ван њега, истакла је селекторка.
Стручном штабу до 20 година прикључујиле су се и некадашње репрезентативке Данијел Пејџ и Дајана Бутулија.
- Мени је неописива част што сам део стручног штаба и што сам у репрезентеацији. Одазвала сам се позиву Марине Маљковић која ми је 20 година била тренер и чији кошаркашки стил познајем и волим. Нисам отишла са терена, само сам тренутно ту у неком другом облику. Велика ми је част што ћу са Бојаном Јанковићем и Данијел Пејџ моћи да водим тренинге и размењујем мишљења, каже Бутулија.
Пејџ је истакла колико јој значи овај позив.
- У потпуно другачијој сам улози сада у српској репрезентацији. Узбуђена сам што сам овде и велику част ми представља чињеница да ме је Марина одабрала за овај посао, да се вратим и помогнем репрезентацији. Србија ми је толико дала и имам жељу да то вратим овим младим играчицама, каже Данијел Пејџ.
Светско првенство ће се играти од 22. септембра до 1. октобра у Сиднеју, док ће се млада женска репрезентација борити током јула у Мађарској на Европском шампионату.
БОНУС ВИДЕО: ПОБЕДНИЧКА ПАРАДА "КРАЉЕВА": Фудбалери Реала на улицама Мадрида прославили 14. титулу првака Европе
Препоручујемо
"ОПОРАВИ СЕ БРЗО:" Ђоковић пружио подршку Звереву након повреде на Ролан Гаросу
04. 06. 2022. у 11:44
НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?
СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.
26. 02. 2026. у 07:00
ПРЕДРАГ МИЈАТОВИЋ ОСТАО У ШОКУ НА СЕДНИЦИ УПРАВЕ ФК ПАРТИЗАН! После дербија, на важну тему - једини дигао руку "за", сви остали - ОДБИЛИ!
Најновије вести везане за ФК Партизан свакако нису онакве какве би "гробари" желели.
26. 02. 2026. у 13:10
ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)
АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.
26. 02. 2026. у 16:48
Коментари (0)