ЗВЕЗДА УБЕДЉИВА У ЖЕЛЕЗНИКУ: Црвено-бели наставили серију победа у АБА лиги

Часлав Вуковић

26. 12. 2021. у 13:45

ЦРВЕНА звезда наставила је серију победа у АБА лиги. Црвено-бели су у 13. колу савладали ФМП у Железнику са 98:74.

ЗВЕЗДА УБЕДЉИВА У ЖЕЛЕЗНИКУ: Црвено-бели наставили серију победа у АБА лиги

ФОТО: КК ФМП/АБА лига

Шампион Србије и Јадрана је на овај начин стигао до 10. везане победе у регионалном такмичењу. Изабраници Дејана Радоњића последњу пут су паркет погнуте главе напустили 10. октобра када су у трећем колу изгубили од Игокее.

Што се ове утакмице тиче ФМП је почео веома агресивно са пресингом преко читавог терена. Ипак, гости су успели да одговоре на то и добију први период са 20:18.

Како је утакмица одмицала тако је Звезда све више појачавала игру у одбрани што јој је омогућило да константно повећава разлику, па је на велики одмор отишла са предношћу од седам разлике - 44:37.

Степанопвић (ФМП) и Калинић (Црвена звезда)/ФОТО: КК ФМП/АБА лига

Црвено-бели су наставили у истом ритму и у наставку сусрета. "Пантери" нису имали адекватан одговор и први пут ове сезоне су доживели пораз на свом паркету. Од Будућности су изгубили у Подгорици, а Партизана у дворани "Александар Николић".

Овај меч имао је и хуманитарни караткер. Новац од купљених карата отишао је за лечење Лане и Ленке. Такође, новац се давао и за сваку погођену тројку - укупно их је било 13 (ФМП погодио четири, Звезда девет).

Најефикаснији код победника био је Никола Ивановић са 18, пратио га је Мајк Цирбес са 12. На другој страни најбољи је био Брајс Џонс са 17 поена, док је Данило Тасић додао 12.

Црвена звезда је остала на челу табеле са учинком 12-1, док је ФМП уписао 10 победа и три пораза.

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић дошао на утакмицу кошаркаша Звезде

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗВУЦИ СЕКСА У БРИТАНСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: После скандала - ухапшена два мушкарца

ЗВУЦИ СЕКСА У БРИТАНСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: После скандала - ухапшена два мушкарца

ДВОЈИЦА мушкарца ухапшена су, па пуштена на слободу уз кауцију, након што је мобилни телефон постављен у Доњем дому британског парламента како би пуштао "сексуалне звукове" током посланичких питања британском премијеру Киру Стармеру.

16. 11. 2025. у 20:32

Коментари (2)

ШИПТАРИ ГЛЕДАЈУ И НЕ ВЕРУЈУ! Гранит Џака ударио на лажну државу Косово