ЈОКИЋ И ДЕНВЕР ДВА РАЗЛИЧИТА СВЕТА: Кад игра Никола песма, без Србина јади! Кливленд шокирао Колорадо
КОШАРКАШИ Денвер нагетса доживели су први пораз у новој сезони упркос још једној невероватној партији Николе Јокића.
Фото: АП
Јокић је доминирао и наставио да игра на нивоу који му је донео МВП признање у најјачој лиги света, али је Денвер поражен на свом терену од Кливленда 99:87, јер остали играчи нису били нимало расположени.
Српски центар током читавог меча сам је носио екипу из Колорада и за 35 минута на паркету постигао 24 поена (9/15 из игре, 1/4 тројке), имао чак 19 скокова и три асистенције.
Јокић је забележио и три украдене лопте, али и шест изгубљених, што уз мали број асистенција показује да није имао адекватну подршку саиграча током дуела са Кавалирсима.
Момак из Сомбора одржавао је свој тим у игри током три и по четвртине, "грумење" је обично било у заостатку два до три поседа, али када се и он уморио, гости су брзо дошли до велике предности и победе.
Предвођени Кевином Лавом, Кавси су средином последњег периода направили серију и стигли до максималних +17, после чега није било повратка за Денвер.
Лав је меч завршио са 22 поена и шест скокова, док је изузетан био и Џерет Ален, који је уз само један промашај из игре имао страшан дабл-дабл (22 поена и 16 скокова).
Педантни амерички статистичари изнели су јасну рачуницу након претходна два меча Денвера, која јасно указује на то колико игра Нагеста зависи од Николе Јокића. Са популарним Џокером на терену екипа Мајка Мелоуна је за 68 минута против Финикса и Сан Антонија имала +68, док је за 24 минута без српског центра била на -28.
Против Кливленда опет иста прича. Све док је Јокић био на терену, Денвер се држао у животу, константно дисао за врат ривалу, али када га је Мелоун, после дабл-дабла оствареног већ до полувремена, извео на заслужени одмор, уследило је расуло. Ако желе бољи резултат у Колораду мораће под хитно да пронађу игру и без Србина.
Препоручујемо
АЛАРМАНТНО СТАЊЕ У ДЕНВЕРУ ПРЕД ПРЕМИЈЕРУ: Ни Јокић није свемоћан
20. 10. 2021. у 08:45 >> 08:30
"ЈОКИЋ НИЈЕ НАЈБОЉИ ЦЕНТАР НА СВЕТУ": Србин и поред МВП титуле у другом плану
17. 10. 2021. у 19:33
ЕМОТИВНО ВЕЧЕ НА "ОЛИМПИКУ": Легендарни капитен се враћа кући, навијачима Роме ће бити чудно да не бодре свог вољеног сина
ПОСЛЕДЊИ меч 17. кола Серије А доноси емотиван дуел на Олимпику, где Рома дочекује Ђенову. У центру пажње је повратак Данијелеа Де Росија у Рим, овога пута као ривала, док домаћин тражи победу којом би одржао корак за тимовима из врха табеле.
29. 12. 2025. у 09:00
ПАО АЛЕКСАНДАР ЛУКАШЕНКО: Ово је његова прва реакција (ВИДЕО)
Најновије вести из Белорусије су прилично неочекиване.
30. 12. 2025. у 19:58
УМРО НАЈТЕЖИ ЧОВЕК НА СВЕТУ: Са 600 килограма ушао у историју - борио се да смрша, али болест је пресудила
ДРЖАО је Гинисов рекорд за најтежег човека на планети...
30. 12. 2025. у 18:15
Коментари (1)