АНА ДАБОВИЋ: Репрезентација - најлепши тренуци у нашим каријерама! Где има љубави и слоге, резултат дође

Александар Илић
Александар Илић

29. 06. 2021. у 12:59

СВАКА од нас у репрезентацји игра са уживањем и то су нам најлепши тренуци у каријерама, заједно смо неких десетак година и када има љубави и слоге, резулатат дође, изјавила је кошаркашица Србије Ана Дабовић.

АНА ДАБОВИЋ: Репрезентација - најлепши тренуци у нашим каријерама! Где има љубави и слоге, резултат дође

Фото АП

Србија је у Валенсији постала шампион Европе, а плејмејкер српског тима каже да је уживала у сваком мечу током ЕП.

- Тешко да могу да се слегну емоције, трудим се да уживам у сваком тренутку. То радим од када је почело првенство. Драго ми је што смо у шест утакмица имале шест победа и да је моје уживање само расло. Најлепши тренутак је било освајање европског злата поново. Славиле смо заједно са тимом, уживала сам, имали смо прелеп пут из Валенсије до Београда, врунац је био балкон, рекла је Дабовић Танјугу.

Каже да је кључ успеха у Валенсији било заједништво које се годинама негује у тиму.

- Свих ових година познате смо по томе да кад је најтеже, да ми покажемо највише. Тако је било сада. Као што је селекторка Марина Маљковић рекла - ми смо тим. Када сви радите заједно, када имате заједнички циљ, то мора да доноси добре резултате. То се показало још једном. На нашој страни је тимски дух, озбиљан рад и борба. Свака од нас у репрезентацји игра са уживањем и то су нам најлепши тренуци у каријерама. Заједно смо неких десетак година и када има љубави и слоге, резулатат дође. И то овакав резултат.

Дабовић истиче да је четврфинале са Шпанијом било ветар у леђа и за преостале две утакмице у борби до највишег степеника победничког постоља.

- На такмичењу се иде утакмица по утакмица, не гледа се много противник већ како ћемо да победимо и да одиграмо што боље. Свака победа зближи екипу и покаже неке наше озбиљне квалитета и ми верујемо више у себе. Тако смо ушле и у меч са Белгијом, а и против Француске.

Дуго лето за изабранице Марине Маљковић наставиће се и на Олимпијским играма у Токију, где ће бранити бронзу.

- Тренутно постоји засићење, али зато постоји план где имамо слободно времене, које свака од нас зна како да искористи, да се опорави и дође спремна за припреме за ОИ. Верујем да ће свака девојака дати све од себе да одрадимо те припреме, а онда и ОИ. Да будем искрена, ја желим само да мислим на ово злато, да се поносим и уживам, закључила је Дабовић.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПЕКТАКЛ У ЛОНДОНУ: Разиграна Вила напада сам врх табеле и долази по читав плен на Стамфорд бриџ

СПЕКТАКЛ У ЛОНДОНУ: Разиграна Вила напада сам врх табеле и долази по читав плен на "Стамфорд бриџ"

СУБОТЊИ програм Премијер лиге затвара дерби 18. кола у којем ће Челси на "Стамфорд бриџу" покушати да прекине серију Астон Виле од чак десет узастопних победа у свим такмичењима и остане у трци за сам врх Премијер лиге (13.30).

27. 12. 2025. у 07:30

ХАОС У УКРАЈИНИ: Зеленски је донео одлуку која је шокирала многе

ХАОС У УКРАЈИНИ: Зеленски је донео одлуку која је шокирала многе

Русија се, откако је почео рат у Украјини, налази под бројним санкцијама, па и спортским, те је за Русе велики број тужних спортских вести стизао у виду међународних ограничења. Али, настављају се и шокантне вести за бројне украјинске спортисте. Разлог? Не понашају се довољно "про-украјински".

27. 12. 2025. у 12:29

КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА АЉОША ВУЧКОВИЋ Глумица објавила снимак из позоришта: Велики и добри наш!

КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА АЉОША ВУЧКОВИЋ Глумица објавила снимак из позоришта: "Велики и добри наш!"

ГЛУМИЦА Драгана Мићаловић дирнула је пратиоце објавом на друштвеним мрежама, где је поделила емотиван снимак легендарног глумца Аљоше Вучковића из позоришта. На видеу се види како глумац пева на сцени.

28. 12. 2025. у 08:48

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ у клиници где се негује стручност, поверење и хумани приступ пацијентима