СРБИЈА ПОБЕДИЛА МЕКСИКО: Вратили се Тео и Калинић, "орлови" у добром расположењу дочекују квалификације
СРБИЈА је у последњој провери пред почетак квалификације за Олимпијске игре победила Мексико са 81:77 у дворани "Александар Николић".
FOTO: M. Vukadinović
Дошла је публика да подржи изабранике Игора Кокошкова, али "орлови" су теже него што се очекивало победили екипу од које су доста квалитетнији.
Вратили су се у репрезентацију Милош Теодосић и Никола Калинић и било их је лепо видети на терену.
ПВРАТАК Никола Калинић поново у дресу репрезентације/FOTO: M. Vukadinović
Теодосић је постигао четири поена и имао исто толико асистенција, док је Калинић уписао пет поена и забележио шест успешних додавања.
Ипак, што се саме утакмице тиче много проблема је Мексико задавао нашој селекцији посебно у шуту за три поена - 12/26. Посебно је то било видљиво у првом полувремену када је ривал Србије погодио 10 пута ван линије 6,75.
Обе репрезентације добиле су по две четвртине - "орлови" другу и трећу, а Мексиканци прву и четврту.
Сигурно да су навијачи очекивали лакшу и убедљивију победу, али добро је и овако. Србија у добром расположењу дочекује квалификације, пошто је претходно на Акрополис купу у Атини забележила три победе из исто толико утакмица (Порторико, Мексико и Грчка).
Најефикаснији у нашој селекцији био је Бобан Марјановић који је постигао 20 поена и имао девет скокова, пратио га је Стефан Јовић са осам. На другој страни најбољи је био Мендез са 18 поена, док је Хаимес забележио дабл-дабл 14 поена и 10 ухваћених лопти.
Подсетимо, квалификације за Олимпијске игре почињу 29. јуна и трају до 4. јула. Србија је у групи А са Доминикаснком Републиком и Филипинима.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
НЕМА КРАЈА ПРОБЛЕМИМА ЗА СРБИЈУ: Квалификације за ОИ пропушта и Владимир Лучић
23. 06. 2021. у 20:19
ТЕОДОСИЋ БЕЗ ДЛАКЕ НА ЈЕЗИКУ: Ако имамо Јокића који је на 50 одсто – није то то
23. 06. 2021. у 10:19
БЈЕЛИЦИ ЈЕ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СВЕТИЊА: Не љутите се на отказе, схватиће пред крај каријере
23. 06. 2021. у 09:51
КОЛИКО МОЖЕ ПАУНОВИЋЕВА СРБИЈА? Дуeл са европским шампионом открива прави потенцијал "орлова"
У вечерњем термину од 21.00 на стадиону "Керамика" репрезентација Шпаније угостиће селекцију Србије у пријатељском мечу који домаћину служи као важан део припрема за Светско првенство 2026. године, док ће за "орлове" то бити велики тест и прилика да виде колико могу против најјачих селекција на планети.
27. 03. 2026. у 07:00
НОВАК ЂОКОВИЋ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Ево шта је управо урадио Рафаел Надал
Најновије вести из тениса тичу се и једног од најбољих који се икада бавио "белим спортом". Новак Ђоковић је на врху те листе, а његов "први пратилац" и, уз Роџера Федерера, највећи ривал, Рафаел Надал, данас је баш поносан.
25. 03. 2026. у 20:06
ИРАН ПОСЛАО ЈАВНУ ПОРУКУ СРБИЈИ: "Ви и ми смо симбол отпора и пркоса - остаћемо јаки и уједињени"
"ОД БЕОГРАДА до Техерана, видљив је исти образац насиља и непоштовања међународног права и људских живота."
25. 03. 2026. у 20:54
Коментари (1)