ВИДИЋ БЕЗ КЉУЧЕВА ОД КУЋЕ СЛАВНИХ: Дејвид Бекам се придружио бесмртнима (ФОТО)
ДЕЈВИД Бекам се придружио саиграчима из Манчестер јунајтеда Роју Кину и Ерику Кантони, од кога је наследио чувену "седмицу", као трећи играч Манчестер јунајтеда, а осми укупно, који је уврштен у Кућу славних Премијер лиге.
Фото: АП
Бекам, члан чувене генерације Фергусонових клинаца из "Класе '92", у дресу "црвених ђавола" одиграо је 265 утакмица у Премијер лиги, на којима је постигао 62 гола и поделио 80 асистенција.
Са Јунајтедом је освојио шест титула првака Енглеске и Лигу шампиона 1999. године, када је освојио и сребрне лопте Франс фудбала и ФИФА иза Ривалда.
Играо је још за Реал Мадрид, Милан, Лос Анђелес Галакси и Пари сен Жермен у коме је и завршио каријеру 2013. године. Једино с Миланом није био шампион и једини је Енглез који је освајао титуле у четири различите лиге.
Остао је у фудбалу и сада је власник МЛС франшизе Интер Мајми и сувласник енглеског четвртолигаша Салфорд ситија са колегама из "Класе 92" Полом сколсом, Никијем Батом, Рајаном Гигсом и браћом Невил.
Бекамовим избором закључена је листа примљених у првој генерацији. Пре њега, чланови овог ексклузивног клуба постали су Алан Ширер, Тјери Анри, Рој Кин, Ерик Кантона, Франк Лампард, Денис Бергкамп и Стивен Џерард.
Међу номинованима је био и наш Немања Видић, али није изабран.
Препоручујемо
НЕМА МЕСТА ЗА ВИДИЋА: Лампард последњи члан Куће славних у првој генерацији
19. 05. 2021. у 22:10
КУЋА СЛАВНИХ ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ: Гласајте да се Видић придружи Ширеру и Анрију (ФОТО)
26. 04. 2021. у 21:38
ХАОС У РЕДОВИМА ПОРТУГАЛСКОГ ВЕЛИКАНА: Полиција упала у просторије Порта
20. 05. 2021. у 18:40
КАД ВИДИ ЈОКИЋА "НИЈЕ МУ ДОБРО": Најбољи дефанзивац лиге нема одговор за троструког МВП-а
НОВО доминантно издање Никола Јокића очекујемо на вечерашњем дуелу Минесоте и Денвера који се састају у "Таргет центру" два сата после поноћи.
15. 11. 2025. у 13:00
СКАНДАЛ ЗБОГ СРБИЈЕ?! Ево шта се у Босни десило многим навијачима Румуније!
Најновије вести из фудбала су прилично скандалозне. Србија се ту нашла, ни крива ни дужна, у центру пажње, а инцидент који се десио - поприма међународне размере.
16. 11. 2025. у 12:18
НАРОДНА ВЕРОВАЊА: Каква нас зима чека ако је ВЕДРО на Ђурђиц
СРПСКА православна црква и верници данас прослављају Ђурђиц, празник посвец́ен преносу моштију Светог Ђорђа из Никомидије (данашњи Измир) у Лиду, што је било испуњење његове последње жеље.
16. 11. 2025. у 17:05
Коментари (0)